Ponad połowa drzew w stolicy zostanie ścięta

Aktualizacja: 2010-09-2 8:34 pm

Stołeczny ratusz rozpoczął inwentaryzację drzew w Warszawie – pisze “Źycie Warszawy”. Według gazety, urzędnicy rozpoczynają od Ochoty, Mokotowa i Pragi-Południe.

Zdaniem ekspertów, wyciąć trzeba ponad 60% drzew w stolicy. Większość z nich to topole, klony srebrzyste oraz jesionolistne, które nie powinny być w ogóle sadzone przy ulicach i domach, gdyż są łamliwe i słabo ukorzenione. Według dendrologów, w szczególnie złym stanie są drzewa przy ulicach, gdyż ich pnie i korzenie zżera sól.

“Źycie Warszawy” pisze, że po inwentaryzacji powstanie pierwsza w Polsce szczegółowa, elektroniczna baza danych o zieleni. Wszystkie drzewa zostaną dokładnie zmierzone i zbadane, określona zostanie także ich statyka. To ma pokazać, które z nich trzeba będzie szybko wyciąć.

Inwentaryzacja pochłonie pół miliona złotych i zakończy się w listopadzie. Projekt w kolejnych latach obejmie następne dzielnice.

sm, Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)

Za: Polskie Radio -- [Org. tytuł: « Ponad połowa drzew w stolicy zostanie ścięta»]
Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=26483 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]