Ponad połowa drzew w stolicy zostanie ścięta

Stołeczny ratusz rozpoczął inwentaryzację drzew w Warszawie – pisze „Źycie Warszawy”. Według gazety, urzędnicy rozpoczynają od Ochoty, Mokotowa i Pragi-Południe.

Zdaniem ekspertów, wyciąć trzeba ponad 60% drzew w stolicy. Większość z nich to topole, klony srebrzyste oraz jesionolistne, które nie powinny być w ogóle sadzone przy ulicach i domach, gdyż są łamliwe i słabo ukorzenione. Według dendrologów, w szczególnie złym stanie są drzewa przy ulicach, gdyż ich pnie i korzenie zżera sól.

„Źycie Warszawy” pisze, że po inwentaryzacji powstanie pierwsza w Polsce szczegółowa, elektroniczna baza danych o zieleni. Wszystkie drzewa zostaną dokładnie zmierzone i zbadane, określona zostanie także ich statyka. To ma pokazać, które z nich trzeba będzie szybko wyciąć.

Inwentaryzacja pochłonie pół miliona złotych i zakończy się w listopadzie. Projekt w kolejnych latach obejmie następne dzielnice.

sm, Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)

Za: Polskie Radio | http://www.polskieradio.pl/wiadomosci/prasakrajowa/artykul186712.html | Ponad połowa drzew w stolicy zostanie ścięta

Skip to content