USA: skandaliczny kurs z zakresu “małżeństw homoseksualnych” na katolickiej uczelni

Aktualizacja: 2010-08-31 9:29 pm

Wyższa uczelnia katolicka z New Jersey, Seton Hall University nie zrezygnowała z planu zorganizowania specjalnego kursu dla studentów z zakresu tzw. małżeństw homoseksualnych. Zajęcia ma prowadzić aktywista homoseksualny, prof. politologii W. King Mott. Znany jest on m.in. z niepochlebnych opinii na temat nauczania Kościoła katolickiego, uznając go za instytucję „prima facie homofobiczną”.

Jak tylko pojawiły się pogłoski o planach zorganizowania kursu, interweniował abp John J. Myers. Zobowiązał on stosowne władze uniwersyteckie do przedsięwzięcia środków zapobiegających tej inicjatywie, by chronić tożsamość katolicką uczelni.

Mimo interwencji miejscowego hierarchy, skandaliczny kurs pojawił się w grafiku zajęć na najbliższy rok akademicki. Ponadto, jak wynika z doniesień lokalnych mediów, władze uczelni podobno wcale nie wywierały presji na profesora, który ma prowadzić zajęcia, aby z nich zrezygnował. Prof. Mott twierdzi, że kurs, który ma prowadzić nie stanowi żadnego problemu dla uczelni jako takiej, lecz bardziej dla ludzi spoza niej.

Rzecznik arcybiskupa Jim Goodness potwierdził w stacji EWTN, że kurs odbędzie się, mimo sprzeciwu arcybiskupa Myersa. Jego zdaniem arcybiskup nie może zrobić nic w tej kwestii.

Zajęcia z zakresu tzw. małżeństw homoseksualnych mają, zdaniem autora kursu „pomóc studentom w docenieniu roli bezstronnej analizy, która może być wykorzystana do formułowania opinii na dany temat”. Prof. Mott współpracuje z takimi organizacjami homoseksualnymi jak: Lambda Legal i Human Rights Campaign.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=26422 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]