USA: Departament Stanu sponsoruje budowę meczetów

Aktualizacja: 2010-08-30 9:24 pm

Amerykański Departament Stanu finansuje utrzymanie i budowę świątyni muzułmańskich za granicą. Wszystko odbywa się w ramach programu udzielania rządowej pomocy muzułmanom.

W tym roku na budowę i utrzymanie istniejących meczetów rząd amerykański przeznaczył 6 milionów dolarów z budżetu państwa. Pieniądze mają trafić m.in. na utrzymanie i renowację siedemnastowiecznego meczetu Mullah Mahmud Mosque w Afganistanie, który jest jak napisano „rzadko zachowanym przykładem architektury ludowej Mughal”. Oprócz tego pieniądze trafią na odbudowę meczetu Kursham w Silistriui, w Bułgarii, Wazhir-khan w Pakistanie, na utrzymanie zabytkowych fragmentów meczetu w Mali, wzniesionego w 1324 r. przez cesarza Kankou Moussa, po odbyciu przez niego pielgrzymki do Mekki, na utrzymanie fragmentu świątyni muzułmańskiej Aladza w Bośni i Amiriya Madrasa w Jemenie, uważanej za jeden z największych zabytków islamskich znajdujących się w tym państwie.

Informacje te ujawniono przy okazji skandalu związanego z finansowaniem przez Departament Stanu podróży na Bliski Wschód kontrowersyjnego przywódcy islamskiego, zabiegającego o budowę meczetu w Strefie Zero na Manhattanie. Chodzi o immama Feisala Abdul Raufsa, który w celu zbierania funduszy udał się do Kataru, Bahrajnu i Zjednoczonych Emiratów Arabskich na koszt podatników amerykańskich.

W związku z ujawnieniem tych informacji, American Center for Law and Justice zapowiedziało, że złoży notę protestacyjną, domagając się od Departamentu Stanu zaprzestania sponsorowania wizyt kontrowersyjnego islamisty.

Źródło: WorldNetDaily.com, AS

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=26394 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]