Filipiny: kościół obrzucony granatami

Aktualizacja: 2010-08-30 8:49 pm

Na filipińskiej wyspie Mindanao obrzucono wczoraj granatami katolicki kościół. W incydencie ucierpiały trzy osoby, które uczestniczyły w porannej Mszy. Eksplodował jeden z granatów. Drugiego rozbroił policjant uczestniczący w nabożeństwie, a wierni jednogłośnie odczytali to jako cud. Atak na katolicką świątynię może być zemstą islamskiej partyzantki, która już wielokrotnie manifestowała niechęć wobec chrześcijan. Tym razem chodzi również o zemstę muzułmańskiej rodziny, której syn zginął w wypadku autobusowym. Feralny autokar był prowadzony przez katolickiego kierowcę. Atak na kościół przeprowadziło dwóch młodych ludzi przejeżdżających motocyklem koło świątyni. Ordynariusz miejsca zaapelował do katolików o pokój i prosił o wybaczenie winowajcom. Na Mindanao od 40 lat władze filipińskie zmagają się z islamską partyzantką nie potrafiąc zapewnić należytej ochrony katolickiej społeczności.

se/an

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=26377 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]