W. Brytania: prowokacyjne plakaty na autobusach w czasie wizyty Benedykta XVI

Aktualizacja: 2010-08-27 10:30 pm

W czasie najbliższej pielgrzymki Ojca Świętego do Wielkiej Brytanii, ulicami Londynu mają jeździć autobusy oblepione plakatami nawołującymi do wyświęcania kobiet. Autobusy przemieszczać się będą wzdłuż trasy pielgrzymki.

Prowokacyjną akcję protestacyjną organizują kobiety z Catholic Women’s Ordination. Zwolenniczki wyświęcania kobiet, nie bacząc na stanowisko katolickie w tej sprawie, tłumaczą, że nie chcą być uciążliwe, ale uważają, że Kościół musi zmienić się, inaczej nie przetrwa. Liczą na to, że z powodu licznych skandali Kościół znalazł się w takim momencie, że będzie bardziej skłonny do przeprowadzenia “reform”.

Catholic Women’s Ordination jest organizacją, skupiającą osoby jak same się określają wierzące, które jednak domagają się większego udziału kobiet w życiu Kościoła, w szczególności zaś ich wyświęcania. 

W ub. miesiącu Watykan wydał dokument, w którym stanowczo potępił próby wyświecania kobiet, uznając że jest to przestępstwo traktowane na równi z pedofilią.

CWO na czas pielgrzymki Ojca Świętego Benedykta XVI zamierza powołać grupę „Catholic Voices for Reform”, której celem ma być zagłuszanie pozytywnych relacji z przyjaznych episkopatowi mediów. „Catholic Voices for Reform” zamierza się skupić na prezentowaniu w mediach kwestii skandalicznych i budzących wielkie kontrowersje, jak choćby problem pedofilii wśród duchownych, wyświęcania kobiet, żonatych księży, homoseksualizmu i sugerować sposoby, w jaki Kościół ma się zająć tymi kwestiami.

Catholic Women’s Ordiantion deklaruje, że nie zamierza wziąć udziału w akcji humanistów, sekularystów i zwolenników walki o prawa homoseksualistów, którzy planują oprotestować wizytę Ojca Śwętego.

Mimo zapowiadanych protestów i różnych nieprzychylnych akcji wielu Brytyjczyków zapowiedziało udział w Mszach św. w Glasgow, Londynie i Birmingham.

Źródlo: Reuters, AS
Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=26325 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]