Nowa skandaliczna inicjatywa rządu Donalda Tuska: Odstąpienie od ścigania za posiadanie narkotyków

Aktualizacja: 2010-08-25 9:52 pm
Odstąpienie od ścigania za posiadanie narkotyków przeznaczonych na własny użytek – takie zmiany przewiduje projekt nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, którą we wtorek przyjął rząd.

Nie ma żadnych wątpliwości, że nowa skandaliczna inicjatywa rządu Donalda Tuska jest przygotowaniem terenu do oczyszczenia z zarzutów senatora PO Krzysztofa Piesiewicza, kokainisty, którego „odlot” zarejestrowały telefonem komórkowym panie do towarzystwa. Przebrany w kwiecistą sukienkę Piesiewicz wciągał nosem „biały proszek”.

Według nowego projektu Ministra Sprawiedliwości, jeśli dana osoba posiadać będzie „nieznaczne” ilości narkotyków na własny użytek i nie okaże się dilerem, prokurator i sąd będą mogli odstąpić od ścigania za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych. Taka sytuacja, według Ministerstwa Sprawiedliwości, oznacza niską społeczną szkodliwość czynu – podaje „Nesweek”.

– Proponując takie rozwiązanie, kierowaliśmy się przekonaniem, że w takich okolicznościach (…) nie mamy do czynienia z przestępcą, ale z osobą pilnie wymagającą leczenia lub edukacji – podkreślił minister Krzysztof Kwiatkowski (PO [kiedyś PC])).

Jest to kolejna przedwyborcza, skandaliczna inicjatywa Platformy Obywatelskiej. Wiadomo, że handlujący nie chodzą z teczką wypchaną narkotykami, tylko oferują „jedną działkę”; resztą towaru opiekuje się wspólnik.

Cynizm pozbawionych wszelkich hamulców strategów z PO podpowiada im, że najlepiej jest grać na najniższych instynktach swoich wyborców i odwoływać się do najciemniejszych zakamarków ich wrażliwości, a odpłacą im przy urnie do głosowania.

Wierzymy, że Polacy kiedyś zmądrzeją.

Za: Aspekt Polski -- [Org. tytuł: « Kwiatkowski, marihuana, kokaina, Piesiewicz»]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=26217 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]