Aktualizacja strony została wstrzymana

Nowa skandaliczna inicjatywa rządu Donalda Tuska: Odstąpienie od ścigania za posiadanie narkotyków

Odstąpienie od ścigania za posiadanie narkotyków przeznaczonych na własny użytek – takie zmiany przewiduje projekt nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, którą we wtorek przyjął rząd.

Nie ma żadnych wątpliwości, że nowa skandaliczna inicjatywa rządu Donalda Tuska jest przygotowaniem terenu do oczyszczenia z zarzutów senatora PO Krzysztofa Piesiewicza, kokainisty, którego „odlot” zarejestrowały telefonem komórkowym panie do towarzystwa. Przebrany w kwiecistą sukienkę Piesiewicz wciągał nosem „biały proszek”.

Według nowego projektu Ministra Sprawiedliwości, jeśli dana osoba posiadać będzie „nieznaczne” ilości narkotyków na własny użytek i nie okaże się dilerem, prokurator i sąd będą mogli odstąpić od ścigania za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych. Taka sytuacja, według Ministerstwa Sprawiedliwości, oznacza niską społeczną szkodliwość czynu – podaje „Nesweek”.

– Proponując takie rozwiązanie, kierowaliśmy się przekonaniem, że w takich okolicznościach (…) nie mamy do czynienia z przestępcą, ale z osobą pilnie wymagającą leczenia lub edukacji – podkreślił minister Krzysztof Kwiatkowski (PO [kiedyś PC])).

Jest to kolejna przedwyborcza, skandaliczna inicjatywa Platformy Obywatelskiej. Wiadomo, że handlujący nie chodzą z teczką wypchaną narkotykami, tylko oferują „jedną działkę”; resztą towaru opiekuje się wspólnik.

Cynizm pozbawionych wszelkich hamulców strategów z PO podpowiada im, że najlepiej jest grać na najniższych instynktach swoich wyborców i odwoływać się do najciemniejszych zakamarków ich wrażliwości, a odpłacą im przy urnie do głosowania.

Wierzymy, że Polacy kiedyś zmądrzeją.

Za: Aspekt Polski | http://www.aspektpolski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=3408&Itemid=1 | Kwiatkowski, marihuana, kokaina, Piesiewicz

Skip to content