Katolicka diecezja jednak nie potępia akcji niemieckich obrońców życia?

Aktualizacja: 2010-08-24 1:51 pm

W piątek pisaliśmy o tym, że niemiecka diecezja Trewiru zdystansowała się od akcji pro-liferów, którzy rozsyłali do domów mieszkańców Kraju Saary plastikowe modele nienarodzonych dzieci. Biskupstwo tłumaczy, że jego oświadczenie zostało źle zrozumiane.

– Diecezja Trewiru i bp Stephan Ackermann uważają co prawda akcję za prowokacyjną, nie widzą w tym jednak powodu, by ją odrzucać – można przeczytać w nowym oświadczeniu. To odniesienie do stwierdzenia, jakoby diecezja „nie uważała akcji za odpowiednią”.

Akcja Stowarzyszenia „Durchblick” polega na rozesłaniu 300 tysięcy plastikowych modeli nienarodzonych dzieci w 12 tygodniu życia do mieszkańców kraju związkowego Saary. Dodatkowo aktywiści ustawili także na jednym z placów w Saarbrücken 1278 par dziecięcych butów, symbolizujących liczbę dzieci, które w 2009 roku straciły w tym landzie życie w wyniku aborcji.

Koordynator akcji Thomas Schührer cieszy się z nowego oświadczenia biskupstwa. – Dzięki temu można zamknąć temat rzekomego krytycznego podejścia do akcji ze strony Kościołów katolickiego i ewangelickiego w Niemczech – twierdzi.

sks/Kath.net

Za: Fronda.pl -- [Org. tytuł: « Katolicka diecezja jednak nie potępia akcji niemieckich obrońców życia»]
Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=26164 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]