Sąd Apelacyjny w obronie oszczerców i frustratów: Niesiołowski nie musi przeprosić prezesa PiS

Aktualizacja: 2010-08-21 11:38 am

Stefan Niesiołowski nie musi przepraszać Jarosława Kaczyńskiego za sugestie o jego wpływie na wydanie książki o Wałęsie.

Sąd Apelacyjny w Warszawie uznał , że prezes Prawa i Sprawiedliwości zbyt dosłownie odczytał wypowiedź Niesiołowskiego, że książka “SB a Lech Wałęsa” powstała jako “polityczny obstalunek”, z polecenia braci Kaczyńskich. Sąd stwierdził, że nie można w tym przypadku kierować się definicjami słownikowymi, bo była to swobodna wypowiedź, dopuszczalna w ramach debaty publicznej.

Stefan Niesiołowski wniósł apelację od wyroku Sądu Okręgowego w Warszawie z września ubiegłego roku, na mocy którego miał przeprosić Kaczyńskiego i zapłacić 10 tys. zł na cel dobroczynny. Wyrok jest prawomocny.

(ks/wp.pl)

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=26055 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]