Biorą los we własne ręce

Aktualizacja: 2010-08-20 10:03 pm
Pracownicy Famedu są od wczoraj właścicielami 91 proc. akcji własnej firmy – informuje „Rzeczpospolita”.

Spółka Famed Nowe Technologie, w której 51 proc. udziałów mają pracownicy łódzkiej Fabryki Aparatury Elektromedycznej, to jedna z nielicznych firm w Polsce, które w ostatnim czasie zdecydowały się na prywatyzację pracowniczą. Transakcja nie została jednak zrealizowana w oparciu o rządowy program wsparcia prywatyzacji pracowniczo-menedżerskiej, lecz na zasadach ogólnych, dotyczących wszystkich zainteresowanych inwestorów.

– „Rządowy program prywatyzacji pracowniczej jest obarczony wadami, dlatego nikt z niego nie korzysta” – mówi „Rz” jeden z doradców współpracujących ze spółkami pracowniczymi. – „Spółki, by uzyskać poręczenie w Banku Gospodarstwa Krajowego, muszą najpierw mieć promesę kredytu w banku komercyjnym, a żaden bank nie pójdzie na takie warunki, jak 4-proc. prowizja płatna przed udzieleniem kredytu” – dodaje.

Jak widać, jeśli ktoś łączy w sobie ducha przedsiębiorczości z „instynktem demokracji”, znajdzie sposób, by przejąć odpowiedzialność za swoje miejsce pracy. Byłoby jednak lepiej, gdyby przepisy to ułatwiały, a nie – utrudniały.

Za: Obywatel.org.pl -- [Org. tytuł: « BiorÄ… los we własne ręce»]
Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=26040 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]