Poczta szwedzka ostrzegła listonoszy odmawiających dostarczania ulotek z “mową nienawiści”

Aktualizacja: 2010-08-20 4:23 pm

Grupa szwedzkich listonoszy – samozwańczych aktywistów “przeciwko nietolerancji” – odmówiła dostarczenia przesyłek pocztowych, gdyż miały one według nich zawierać treści określane mianem “mowy nienawiści”. Pracodawca, państwowa poczta Posten AB, upomniała listonoszy.

Listonosze z miejscowości Södertälje zostali ostrzeżeni, że niedostarczenie ulotek kampanii wyborczej partii narodowo-demokratycznej Nationaldemokraterna – ND, jest niezgodne z zasadami funkcjonowania poczty. “Jako poczta nie możemy wypełniać roli cenzora materiałów politycznych.” – powiedział przedstawiciel poczty, Per Ljungberg, który jednak dodał, że “rozumie reakcję swoich podwładnych”.

W jednej z mających być doręczonych przez pocztę ulotek, padło stwierdzenie, że “Przy Twoim poparciu zbudujemy Södertälje, a nie Bagdad”. Lewicowi pocztowcy uznali to za “mowę nienawiści” oraz za materiał mogący “wywołać niezadowolenie” w rejonach zamieszkałych przez imigrantów.

Podobne akcje marksistowskich grup listonoszy miały miejsce w różnych krajach świata. Na przykład w Polsce, lewicowi aktywiści Poczty Polskiej, podżegani przez Gazetę Wyborczą zaprzestali w 2007 roku rozprowadzania pism Leszka Bubla, które uznali za “antysemickie” [link]. Co gorsza, Poczta poparła listonoszy i odmówila dostarczania miesięcznika “Tajemnice świata. Dziwny jest ten świat”, traktującego m.in. o nadreprezentatywności Żydów w różnych dziedzinach życia, i wypływających z tego konsekwencjach.

W 2008 roku grupa 50 listonoszy z Vancouver odmówiła dostarczania broszury pt “Prorocze Słowo”, napisanej przez pastora Sterling Clark i mówiącej o homoseksualiźmie jako o “pladze XXI wieku i konsekwencjach tego grzechu”, gdyż uznali oni, że mają do czynienia z “mową nienawiści” [link]. Kanadyjska poczta stanęła wtedy na wysokości zadania przypominając o swej jednej i jedynej roli – jako doręczyciela opłaconych przesyłek.

Niestety, lewicowi aktywiści wygodnie nie zauważają lejącej się strumieniami do skrzynek pocztowych literatury komunistycznej, promującej najbardziej krwawych przywódców rewolucji i promujących destrukcyjne ideologie. Nie widzą też niczego złego w dostarczaniu ton pornograficznych czasopism, z których wiele skierowanych jest do młodzieży.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie TheLocal
Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=26025 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]