Aktualizacja strony została wstrzymana

Abp Hoser: bez chrześcijańskiej Europy i Polski zginiemy

Bez chrześcijańskiej Europy i Polski zginiemy – stwierdził abp Henryk Hoser podczas Mszy św. polowej przed kościołem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Mińsku Mazowieckim. Uroczystościami 10. rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Hallerowskiej zakończyły się tam wczoraj obchody 90. rocznicy Bitwy Warszawskiej na terenie diecezji warszawsko-praskiej.

W homilii wikariusz generalny Wojska Polskiego ks. płk Sławomir Źarski zwrócił uwagę, że pokolenie idące do walki w 1920 roku doskonale wiedziało czego chce od nich Bóg i Ojczyzna. – Oni dobrze rozumieli Słowo Boże, nakaz sumienia, ale również dobrze wiedzieli z kim walczą – podkreślił ksiądz pułkownik. Kapłan zaznaczył jednocześnie, że „wojna z bolszewikami to nie tylko krwawa walka o polską ziemię, to była krwawa walka o ducha Polaków, krwawa walka o wolność od grzechu bezbożnictwa”.

Ks. płk Źarski mówił, że nie wystarczy dziś jedynie pamiętać o wydarzeniach sprzed 90 lat. – Potrzeba nam bohaterów na miarę ks. Skorupki i gen. Hallera, abyśmy mogli ten Cud nad Wisłą utrwalać – powiedział.

Od naszej wierności zależy przyszłość Europy – zaznaczył na zakończenie uroczystej Eucharystii abp Hoser. – Jesteśmy posłani na tę samą bitwę, by bronić chrześcijańskiej Europy i Polski, bez niej zginiemy – mówił biskup warszawsko-praski. Hierarcha zachęcał jednocześnie, aby tę walkę zawierzyć Maryi. – Niech nasza Hetmanka, której w wyrazie wdzięczności gen. Haller zwrócił ryngraf, będzie naszą zbroją, naszą ochroną i naszą przewodniczką – apelował.

Źródło: KAI

Za: PiotrSkarga.pl | http://www.piotrskarga.pl/ps,5671,2,0,1,I,informacje.html