Abp Hoser: bez chrześcijańskiej Europy i Polski zginiemy

Aktualizacja: 2010-08-19 9:46 pm

Bez chrześcijańskiej Europy i Polski zginiemy – stwierdził abp Henryk Hoser podczas Mszy św. polowej przed kościołem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Mińsku Mazowieckim. Uroczystościami 10. rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Hallerowskiej zakończyły się tam wczoraj obchody 90. rocznicy Bitwy Warszawskiej na terenie diecezji warszawsko-praskiej.

W homilii wikariusz generalny Wojska Polskiego ks. płk Sławomir Źarski zwrócił uwagę, że pokolenie idące do walki w 1920 roku doskonale wiedziało czego chce od nich Bóg i Ojczyzna. – Oni dobrze rozumieli Słowo Boże, nakaz sumienia, ale również dobrze wiedzieli z kim walczą – podkreślił ksiądz pułkownik. Kapłan zaznaczył jednocześnie, że „wojna z bolszewikami to nie tylko krwawa walka o polską ziemię, to była krwawa walka o ducha Polaków, krwawa walka o wolność od grzechu bezbożnictwa”.

Ks. płk Źarski mówił, że nie wystarczy dziś jedynie pamiętać o wydarzeniach sprzed 90 lat. – Potrzeba nam bohaterów na miarę ks. Skorupki i gen. Hallera, abyśmy mogli ten Cud nad Wisłą utrwalać – powiedział.

Od naszej wierności zależy przyszłość Europy – zaznaczył na zakończenie uroczystej Eucharystii abp Hoser. – Jesteśmy posłani na tę samą bitwę, by bronić chrześcijańskiej Europy i Polski, bez niej zginiemy – mówił biskup warszawsko-praski. Hierarcha zachęcał jednocześnie, aby tę walkę zawierzyć Maryi. – Niech nasza Hetmanka, której w wyrazie wdzięczności gen. Haller zwrócił ryngraf, będzie naszą zbroją, naszą ochroną i naszą przewodniczką – apelował.

Źródło: KAI

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=25972 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]