Aktualizacja strony została wstrzymana

Amerykański kongresmen pomoże zespołowi wyjaśniającemu katastrofę smoleńską

Amerykański senator Peter T. King na początku września spotka się z zespołem wyjaśniającym katastrofę smoleńską – dowiedział się „Fakt”. Senator pomoże posłom, by międzynarodowe instytucje nadzorowały prace rosyjskiego MAK – pisze dziennik [Fakt].

Peter T. King napisał rezolucję, w której domaga się, by obie izby amerykańskiego parlamentu opowiedziały się za tym, by przyczyny katastrofy smoleńskiej zbadały niezależne międzynarodowe organizacje.

Ten wpływowy senator z Nowego Jorku posiada wielkie kontakty w rządowych sferach w Stanach Zjednoczonych. Nasi parlamentarzyście mają nadzieję, że pomoże on Polsce w tym, by administracja rządowa w Waszyngtonie przekazała nam wszystkie materiały, które mogą przysłużyć się śledztwu ws. katastrofy. Chodzi m.in. o zdjęcia satelitarne znad Smoleńska z 10 kwietnia i nagrania rozmów z pokładu rządowego samolotu TU-154m.

JS/Fakt

Za: PiS.org | http://www.pis.org.pl/article.php?id=17574 | Wpływowy amerykański kongresmen pomoże zespołowi wyjaśniajÄ…cemu katastrofę smoleńskÄ…

Skip to content