Amerykański kongresmen pomoże zespołowi wyjaśniającemu katastrofę smoleńską

Aktualizacja: 2010-08-19 7:39 pm

Amerykański senator Peter T. King na początku września spotka się z zespołem wyjaśniającym katastrofę smoleńską – dowiedział się „Fakt”. Senator pomoże posłom, by międzynarodowe instytucje nadzorowały prace rosyjskiego MAK – pisze dziennik [Fakt].

Peter T. King napisał rezolucję, w której domaga się, by obie izby amerykańskiego parlamentu opowiedziały się za tym, by przyczyny katastrofy smoleńskiej zbadały niezależne międzynarodowe organizacje.

Ten wpływowy senator z Nowego Jorku posiada wielkie kontakty w rządowych sferach w Stanach Zjednoczonych. Nasi parlamentarzyście mają nadzieję, że pomoże on Polsce w tym, by administracja rządowa w Waszyngtonie przekazała nam wszystkie materiały, które mogą przysłużyć się śledztwu ws. katastrofy. Chodzi m.in. o zdjęcia satelitarne znad Smoleńska z 10 kwietnia i nagrania rozmów z pokładu rządowego samolotu TU-154m.

JS/Fakt

Za: PiS.org -- [Org. tytuł: « Wpływowy amerykański kongresmen pomoże zespołowi wyjaśniajÄ…cemu katastrofę smoleńskÄ…»]
Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=25956 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]