Wielka Brytania: Likwidacja katolickich ośrodków adopcyjnych za dyskryminacje gejów

Aktualizacja: 2010-08-19 2:51 pm

Nie powiodły się próby zachowania ostatniej katolickiej agencji adopcyjnej, która podjęła desperacką walkę o prawo do niepośredniczenia w adopcjach dla homoseksualistów. Pozostałe 10 kościelnych agencji, niektóre z długim, ponad stuletnim stażem, rozwiązały swoją działalność po tym, jak w 2006 r. brytyjski rząd zażądał od nich usług dla homoseksualistów. Organizacja Catholic Care jako jedyna odwołała się od decyzji. W marcu Sąd Najwyższy orzekł, że istnieją podstawy do takiego odwołania. Rządowa komisja ds. organizacji charytatywnych ponownie jednak uznała, że katolicka organizacja nie ma prawa dyskryminować par jednopłciowych.

kb/ catholic herald, ap

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=25940 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]