Ciężkie jest życie Polaka – największe na świecie rozwarstwienie dochodowe, jakość życia gorsza niż na Kubie, Białorusi

Aktualizacja: 2010-08-17 10:43 pm

Polacy mają ciężkie życie. Według amerykańskiego „Newsweeka” w Polsce żyje się bardzo przeciętnie. W rankingu tygodnika zajęliśmy 29. miejsce wśród krajów, gdzie najbardziej komfortowo się mieszka.

Polska zajęła 29. miejsce w rankingu krajów, gdzie najlepiej się mieszka. Wyprzedziliśmy między innymi Węgry, Litwę i Słowację. Z kolei nas wyprzedziły Czechy, Chorwacja i Słowenia.

Nasz układ polityczny, co może dziwić, jest uznawany za jeden z najstabilniejszych na świecie. Pod tym względem uplasowaliśmy się na 18. miejscu, za Hiszpanią, Włochami i Portugalią.

Jeśli chodzi o dynamikę gospodarczą, to Polska znalazła się dopiero na 45. pozycji. Znaleźliśmy się za za Kazachstanem oraz Rosją, oraz daleko za Białorusią czy Azerbejdżanem.

Pod względem jakości życia Polska zajęła 36. miejsce – gorzej niż Białoruś i Kuba.

Opieka zdrowotna stawia nas na 34. pozycji, przed Węgrami i Turcją, zaś kwestia wykształcenie na 17. – przed Danią i USA.

Jest jednak dziedzina, w której zwyciężyliśmy. Według rankingu gazety jesteśmy najlepszym krajem świata, jeśli chodzi o dochody wyższej klasy średniej w stosunku do pozostałych grup.

eMBe/RadioZet

Za: Fronda.pl -- [Org. tytuł: « Ciężkie jest życie Polaka?»]
Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=25899 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]