Meksykański kardynał: sędziowie Sądu Najwyższego byli przekupieni

Aktualizacja: 2010-08-17 10:33 pm

Meksykański kardynał Juan Sandoval Íñiguez oskarżył sędziów Sądu Najwyższego o to, że dostali łapówki, by orzec zgodność z Konstytucją ustawy o „małżeństwach” homoseksualnych, przyjętą w Dystrykcie Federalnym, obejmującym stołeczne Miasto Meksyk. – Nikt nie wątpi, że byli oni hojnie przekupieni przez [mera Miasta Meksyk, Marcelo] Ebrarda. Byli hojnie przekupieni przez organizacje międzynarodowe – oświadczył metropolita Guadalajary 15 sierpnia w czasie konferencji prasowej w Aguascalientes.

5 sierpnia Sąd Najwyższy uznał za konstytucyjne wprowadzenie w grudniu ub.r. w Dystrykcie Federalnym „małżeństw” osób tej samej płci. Ustawę tę zaskarżył rząd Meksyku. W przyszłym tygodniu Sąd Najwyższy podejmie decyzję w sprawie możliwości adopcji dzieci przez pary homoseksualne. Przepis ten znalazł się również w ubiegłorocznej ustawie.

Zdaniem kard. Sandovala, adopcje takie byłyby „aberracją”. – Czy chcielibyście być zaadoptowani przez parę pedałów lub lesbijek? – pytał dziennikarzy 77-letni purpurat. Wyraził nadzieję, że sędziowie „nie dojdą do tak absurdalnych konkluzji, które stoją w sprzeczności z przekonaniami narodu meksykańskiego – chyba że z bardzo ważnych powodów; a tymi bardzo ważnymi powodami mogą pieniądze, jakie otrzymali”.

Pierwsze „małżeństwa” homoseksualne w Mieście Meksyk, zarówno między kobietami jak i mężczyznami, zostały zawarte w marcu br. Ich liczb przekroczyła już 300 – informują władze miejskie.

Od 2007 r. w stolicy kraju nie jest już karalna aborcja. Stołeczni parlamentarzyści, wywodzący się głównie z lewicy, zastanawiają się obecnie nad legalizacją procederu „matek nosicielek”, wynajmujących swoje łona do tzw. macierzyństwa zastępczego.

Ustawy przyjęte w Dystrykcie Federalnym spotykają się z krytyką nie tylko Kościoła katolickiego, ale także rządu tego kraju i władz dużej części innych stanów Meksyku.

Źródło: KAI

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=25894 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]