Polskie władze dały zielone światło dla przejęcia Wedla przez Japończyków

Aktualizacja: 2010-08-17 3:13 pm
Japońska firma Lotte Holdings dostała zielone światło na zakup polskiego producenta słodyczy – firmę E. Wedel. Zgodę na transakcję wydał Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Prezes UOKiK Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel powiedziała, że nabycie przez Lotte Holdings 100 proc. udziałów w Wedlu jest możliwe, bo przejęcie nie zaburzy równowagi na polskim rynku producentów słodyczy.

Lotte Holdings na polskim rynku jest obecna w minimalnym wymiarze – podkreśla Krasnodębska-Tomkiel.

Na zrealizowanie transakcji Japończycy mają dwa lata, choć prawdopodobnie do przejęcia dojdzie w najbliższych miesiącach.

Sprzedaż Wedla przez obecnego właściciela – firmę Kraft – jest warunkiem, pod jakim Komisja Europejska zgodziła się na przejęcie przez Kraft brytyjskiego producenta słodyczy – Cadbury.

Lotte Holdings to japońska spółka prowadząca działalność m.in. w zakresie produkcji i sprzedaży artykułów spożywczych, w tym cukierniczych. Spółka działa głównie w Azji.

Za: TVPInfo -- [Org. tytuł: « Zielone światło dla przejęcia Wedla»]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=25850 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]