Agent Mossadu na wolności

Aktualizacja: 2010-08-15 10:02 pm
Niemiecki sąd zwolnił za kaucją domniemanego izraelskiego szpiega powiązanego z zabójstwem lidera Hamasu w Dubaju w styczniu. Brodsky, którego aresztowano w Warszawie na lotnisku w czerwcu z podejrzeniem o posiadanie fałszywego niemieckiego paszportu został natępnie przekazany do Niemiec.
W piątek prokurator stwierdził, że  Uri Brodsky nie będzie musiał stanąć przed sądem w Niemczech i może podróżować, gdzie będzie chciał, podczas gdy postępowanie sądowe przeciw niemu będzie kontynuowane. Rzecznik prokuratury Rainer Wolf powiedział – Może wrócić do Izraela jeszcze dziś, jeśli chce.
Polski sąd, który początkowo zajmował się sprawą agenta, zdecydował, że Brodsky może być sądzony w Niemczech nie za szpiegostwo, lecz tylko za poświadczenie nieprawdy i pomoc w sfałszowaniu dokumentów dla osoby, która miała brać udział w zabójstwie lidera Hamasu. Początkowo w sprawę zaangażował się Izrael, który naciskał na Polskę by Brodskyiego, który ma izraelskie obywatelstwo wysłać raczej do ojczyzny, nie zaś przekazywać go do Niemiec.

Niemiecki sąd zwolnił za kaucją domniemanego izraelskiego szpiega powiązanego z zabójstwem lidera Hamasu w Dubaju w styczniu. Brodsky, którego aresztowano w Warszawie na lotnisku w czerwcu z podejrzeniem o posiadanie fałszywego niemieckiego paszportu został natępnie przekazany do Niemiec.W piątek prokurator stwierdził, że  Uri Brodsky nie będzie musiał stanąć przed sądem w Niemczech i może podróżować, gdzie będzie chciał, podczas gdy postępowanie sądowe przeciw niemu będzie kontynuowane. Rzecznik prokuratury Rainer Wolf powiedział – Może wrócić do Izraela jeszcze dziś, jeśli chce.

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=25760 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]