Katolicki uniwersytet nie zgodził się na wygłoszenie przemówienia przez Obamę

Aktualizacja: 2010-08-13 10:39 pm

Katolicki Uniwersytet św. Edwarda w Teksasie nie zgodził się, by prezydent USA Barack Obama wygłosił na terenie placówki przemówienie skierowane do studentów. Władze uczelni już raz odmówiły Obamie prawa do wygłoszenia przemówienia w 2007 r., podczas kampanii wyborczej, o co zabiegał sztab obecnego prezydenta.

Rzecznika uniwersytetu Mischelle Diaz powiedziała, że jest zbyt mało czasu na zorganizowanie spotkania z obecnym prezydentem i że zwrócono się za późno z taką propozycją do władz uczelni. Ponadto dodała, że uniwersytet dysponuje zbyt skromnymi środkami, żeby zorganizować „imprezę takiej rangi”, a te fundusze, które posiada, powinno się przekazać na potrzeby studentów rozpoczynających kolejny rok akademicki. Diaz zwróciła uwagę, że najprawdopodobniej na przemówieniu nieobecne byłoby grono pedagogiczne oraz większość studentów, stąd nie ma sensu w ogóle angażować się w tego typu przedsięwzięcie.

Uniwersytet św. Edwarda został założony przez ojca Edwarda Sorina z zakonu świętego Krzyża. Ufundował on również uniwersytet Notre Dame, który niestety w ostatnim czasie zyskał niechlubną sławę, popierając aborcję i obecnego prezydenta.

Katolicki Uniwersytet św. Edwarda już raz odmówił sztabowi wyborczemu Baracka Obamy, który zabiegał w 2007 r. o to, aby mógł on wygłosić przemówienie na uczelni. Wówczas rzeczniczka uniwersytetu tłumaczyła, że uczelnia nie zamierza angażować się w politykę i stawać po którejkolwiek stronie. Dlatego też przyjęto zasadę, zgodnie z którą nie goszczona żadnego z kandydatów na prezydenta na terenie kampusu.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=25708 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]