USA: zwolennicy Demokratów chcą karać żołnierzy przeciwnych służbie homoseksualistów w armii

Aktualizacja: 2010-08-13 9:48 pm

Niedawno przeprowadzone badania wśród potencjalnych wyborców Partii Demokratycznej pokazały, że aż 59 proc. z nich uważa, że członkowie Kongresu zanim podejmą ostateczną decyzję w sprawie utrzymania lub zniesienia polityki „Don’t Ask, Don’t Tell” w armii, powinni przede wszystkim kierować się opinią środowisk homoseksualnych, a nie stanowiskiem oficerów i żołnierzy. Ponadto ponad połowa z nich sądzi, że żołnierzy, którzy sprzeciwiają się służbie pederastów i lesbijek w wojsku nawet z powodu poglądów religijnych, powinno się surowo karać.

Komentując wyniki badań szefowa Centrum Gotowości Militarnej, Elaine Donnelly zaznaczyła, że idea, by umożliwić homoseksualistom służbę w armii nie wynika z jakiejś sensownej zasady, ale jest skutkiem nacisków politycznych. Jej zdaniem kongresmeni w tym wypadku powinni przede wszystkim liczyć się z opinią personelu militarnego, a nie mniejszości seksualnych.

Zauważyła ona również, że w rozmaitych tego typu badaniach w ogólne nie stawia się pytania, czy należy zrezygnować z obecnej polityki panującej w armii, bez względu na konsekwencje tego czynu. Jej zdaniem, poza personelem wojskowym rzadko kto zdaje sobie sprawę z poważnych konsekwencji umożliwienia jawnym pederastom i lesbijkom pełnienia służby wojskowej.

W armii amerykańskiej wciąż obowiązuje prawo, zgodnie z którym homoseksualiści co prawda mogą służyć w armii, ale pod żadnym pozorem nie mogą okazywać swoich skłonności. Z kolei oficerowie są zobowiązani do tego, aby nie pytać podwładnych o preferencje seksualne. Obecny prezydent i jego ekipa wraz z liczną grupą Demokratów dążą do zniesienia tzw. polityki „Don’t Ask, Don’t Tell”, co w konsekwencji może doprowadzić do kompletnego rozprężenia w armii amerykańskiej i ucieczki z niej wielu wartościowych żołnierzy.

Źródło: CNS, AS

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=25685 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]