Nowy Jork: Aresztowanie rabina pod zarzutem pedofilii

Aktualizacja: 2008-10-8 1:55 pm

Agenci FBI aresztowali rabina Israel Weingarten z żydowskiej społeczności Sat Mar w miejscowości Monsey (stan Nowy Jork), pod zarzutem molestowania seksualnego i pedofilii.

FBI prowdziło śledztwo przeciwko rabinowi Weingarten od 2003 roku, od czasu gdy jedna z ofiar – już jako osoba dorosła – zgłosiła się na policję. Zgodnie z dokumentację głównego prokuratora dystryktu wschodniego stanu Nowy Jork, Bentona Campbell, rabin molestował ją od dziewiątego do 18 roku życia. Dokumenty sądowe wskazują również na przypadki molestowania swojej córki.

Rabin Weingarten nie przyznaje się do zarzucanych mu czynów, jednak federalny sąd na Brooklynie podjął decyzję o aresztowaniu bez możliwości zwolnienia za kaucją. Za popełnione czyny grozi mu kara dożywocia.


ZOB. RÓWNIEŻ:

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=2564 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]