“Precz z krzyżami, na stos z moherami” – skandują agresywni, pijani anarchiści-zwolennicy PO. Policja nie interweniuje

Aktualizacja: 2010-08-9 7:25 pm

“Precz z krzyżami, na stos z moherami” – oto jedno z haseł, z jakimi pojawili się na Krakowskim Przedmieściu zwolennicy usunięcia krzyża sprzed Pałacu Prezydenckiego. Po godz. 23 było tam kilka tysięcy ludzi.

Atmosfera jest napięta, na Krakowskim Przedmieściu jest kilkuset policjantów i tłum ok. 8-10 tys. ludzi. Przeciwnicy krzyża zachowują się wylgarnie i agresywnie, wykrzykują hasła szydzące z religii chrześcijańskiej i PiS. Zwolennicy pozostawienia krzyża śpiewają pieśni religijne lub próbują się modlić.

Dochodzi do przepychanek, jeden z pijanych “liberałów” wdarł się na latarnię. Policja nie interweniuje. O godz. 23:10 pijany motłoch zaczął skandować: “Do kościoła! Do kościoła!”. Obrońcy krzyża odpowiadają im: “Tu jest Kościół!”. 23:30: przeciwnicy krzyża wyzywają obrońców tego symbolu od “fanatyków”. 23:32: mężczyzna, który wdrapał się wcześniej na latarnię, właśnie spadł.

Minęła północ, ale tłum się nie rozchodzi. “Młodzi, wykształceni” popisują się takimi tekstami jak “Pokaż cycki” w stosunku do starszej kobiety. Grupka chudych gejów lub osobników przypominających gejów wyśmiewa się z pary odmawiającej różaniec. Pojawiają się transparenty: “Pokaż dupę” i “Precz z mocherami” (pisownia oryginalna). Policja zachowuje się tak, jakby dogadała się z bandytami – nie reaguje na picie alkoholu w miejscu publicznym, obraźliwe słowa czy przepychanki. Tym razem na latarnię włazi dziewczyna – padają okrzyki: “Idź na całość”, “Pokaż cycki” (jak widać, zwolennicy Bronisława Komorowskiego – i nie chodzi nam tu o chudych gejów – mają poważne zaburzenia psychoseksualne). 

Kwadrans po północy tłum zaczyna powoli się przerzedzać. Pojawia się transparent: “Krzyże do kościoła, bydło do obory”. Przebrany za papieża mężczyzna zaczął pozdrawiać z balkonu na jednym z budynków przy Krakowskim Przedmieściu stojące poniżej tłumy. Odpowiedziały mu ogromne oklaski. Pojawił się też kolejny transparent: “Przecz z krzyżami, na stos z moherami”. Dochodzi do przepychanek. 

(wg, ur, Niezależna.pl)

Za: niezalezna.pl -- [Org. tytuł: « "PRECZ Z KRZYÅ»AMI, NA STOS Z MOHERAMI"»]
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=25449 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]