Los Angeles: Flaga Izraela powiewa nad konsulatem

Aktualizacja: 2008-09-29 7:44 am

W niedzielę, 28 września br. po raz pierwszy wywieszono izraelską flagę na zewnątrz konsulatu Izraela w Los Angeles. Izraelskie placówki dyplomatyczne na świecie z reguły nie wywieszają flag Izraela “z obawy przed staniem się obiektem przemocy”. Niedzielna ceremonia wywieszenia flagi odbyła się pod wzmocnioną ochroną.

Podczas uroczystości, burmistrz Los Angeles, Antonio Villaraigosa ponownie przysiągł “niezniszczalne powiązanie z miasta Los Angeles z Izraelem”. Uroczystość wywieszenia flagi uwieńczona została koncertem z udzialem m.in. Żydowskiej Orkiestry Symfonicznej i zespołów “kościołów” protestanckich.

Projekt wywieszenia flagi przygotowywany był przez 12 miesięcy, a wypowiedzi dyplomatów wskazują, że praktyka to będzie powielana w pozostałych pięciu placówkach dyplomatycznych Izraela w USA.

 

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=2544 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]