Łódź: obraźliwe napisy na murach kościoła

Aktualizacja: 2010-08-9 11:41 am

Wulgarne i obraźliwe napisy pojawiły się w nocy z niedzieli na poniedziałek (8-9 sierpnia) na murach kościoła Podwyższenia Świętego Krzyża w Łodzi. Malunki odkrył proboszcz parafii. Łódzka kuria jest oburzona i wzywa organa ścigania do wykrycia sprawców.

Pełne wulgaryzmów i obraźliwych sformułowań napisy odkrył nad ranem proboszcz parafii. Zwrócili na nie także uwagę wierni, którzy powiadomili o sprawie kurię. Reakcja kanclerza, ks. Andrzeja Dąbrowskiego była szybka. „Kuria Metropolitalna Łódzka wyraża oburzenie z powodu zamieszczenia obraźliwych i wulgarnych napisów na murach świątyni Podwyższenia Świętego Krzyża w Łodzi, jednego z najstarszych i najpiękniejszych kościołów naszego miasta” – napisał w oświadczeniu. „Ten akt wandalizmu obraża uczucia religijne katolików, a nadto jest brutalnym naruszeniem zasad kultury i występkiem przeciwko obyczajowości publicznej” – podkreślił ks. Dąbrowski.

Kuria wezwała organa ścigania do podjęcia działań „wymaganych przez prawo”. Sprawą zajęła się już prokuratura, także policja wszczęła postępowanie.

Źródło: KAI

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=25437 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]