Aktualizacja strony została wstrzymana

Łódź: obraźliwe napisy na murach kościoła

Wulgarne i obraźliwe napisy pojawiły się w nocy z niedzieli na poniedziałek (8-9 sierpnia) na murach kościoła Podwyższenia Świętego Krzyża w Łodzi. Malunki odkrył proboszcz parafii. Łódzka kuria jest oburzona i wzywa organa ścigania do wykrycia sprawców.

Pełne wulgaryzmów i obraźliwych sformułowań napisy odkrył nad ranem proboszcz parafii. Zwrócili na nie także uwagę wierni, którzy powiadomili o sprawie kurię. Reakcja kanclerza, ks. Andrzeja Dąbrowskiego była szybka. „Kuria Metropolitalna Łódzka wyraża oburzenie z powodu zamieszczenia obraźliwych i wulgarnych napisów na murach świątyni Podwyższenia Świętego Krzyża w Łodzi, jednego z najstarszych i najpiękniejszych kościołów naszego miasta” – napisał w oświadczeniu. „Ten akt wandalizmu obraża uczucia religijne katolików, a nadto jest brutalnym naruszeniem zasad kultury i występkiem przeciwko obyczajowości publicznej” – podkreślił ks. Dąbrowski.

Kuria wezwała organa ścigania do podjęcia działań „wymaganych przez prawo”. Sprawą zajęła się już prokuratura, także policja wszczęła postępowanie.

Źródło: KAI

Za: PiotrSkarga.pl | http://www.piotrskarga.pl/ps,5618,2,0,1,I,informacje.html