Aktualizacja strony została wstrzymana

Minister Syrii: Wydarzenia 9-11 były przygotowane przez amerykańskie służby specjalne

Dr Mahdi Dakhlallah, były minister informacji Syrii napisał w artykule opublikowanym w rządowym dzienniku Teshreen, że za wydarzeniami 9-11 stały amerykańskie służby wywiadowcze, a celem całego przedsiewzięcia było wprowadzenie w życie uprzednio przygotowanego scenariusza napadu na Afganistan i Irak.

„W siódmą rocznicę wydarzeń 9-11, pozostają one tajemnicą i prawda jest dalej niewyjaśniona. Proste [naiwne] wyjaśnienie, podane natychmiast jako oficjalna wersja wydarzeń, jest po dzisiejszy dzień przedmiotem krytyki i czasami zwyczajnego pośmiewiska.” – napisał dr Dakhlallah, który przewiduje, że „Świat być może będzie musiał poczekać 25 lat aby prawda wyszła na światło dzienne, czyli wtedy gdy tajne dokumenty zostaną ujawnione.”

Znając jednak talmudyczne ergo nie dążące do wyjaśnienia prawdy podejście neokonserwatystów rządzących obecnie w Stanach Zjednoczonych, dr Dakhlallah zapytuje wprost: „Kogo jednak dzisiaj interesuje prawda?”

Dr Dakhlallah pisze dalej: „To co jest zawsze ważne [dla ludzi nie dbających o prawdę], jest użycie tego typu wydarzeń celem zrealizowania wcześniej przygotowanych strategii. To właśnie stwarza możliwość, iż strona, która najbardziej ucierpiała [USA], była siłą przeprowadzającą swoje plany, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę to, że chodzi o państwo z wielkimi strategicznymi interesami, a takim państwem jest USA.”

„Było w przeszłości wiele przypadków przemocy i terroru na terenie USA i do tej pory nikt nie wie kto za nimi stał. Kto zabił prezydetna Kennedy’ego? Do dzisiaj nikt nie zna prawdy. Kto stał za wysadzeniem w powietrze [budynku federalnego] w Oklahoma City? Kto stoi za wieloma przypadkami przemocy, które stwarzają możliwość wprowadzenie w życie agresywnej, przygotowanej wcześniej strategii?”

„Dzisiaj również mamy głosy poważnie wskazujące na możliwość, że to właśnie amerykańskie agencje stały za wydarzeniami 9-11 – czy to w bezpośredni sposób sterując akcją przeprowadzoną przez Al-Quada, bądź też w pośredni sposób, wciągając Al-Quada w scenariusz wydarzeń.”

„Amerykańskie instrumentalne podejście, opiera się na podstawach makiawelicznych głoszących, że „cel uświęca środki”. Celem było zaatakowanie Afganistanu, aby zbliżyć się do rurociągów gazowych i naftowych Morza Kaspijskiego, a potem zaatakowanie Iraku.”

„Plany te były przygotowane wcześniej i jedyne co było potrzebne, to znalezienie pretekstu rozpoczęcia ich natychmiastowego wcielenia w życie. I rzeczywiście, szok wywołany wydarzeniami 9-11 wytworzył w amerykańskiej opinii publicznej poparcie dla wojny, agresji i tego szaleństwa naszych czasów, dla którego i Afganistan i Irak i cała globalna stabilizacji stały się ofiarą. Nikt nie wierzy, że możliwe było szybkie przeprowdzenie ataku na Afganistan i Irak, bez [pretekstu] wydarzeń 9-11. Oto właśnie z czym mamy do czynienia, że „cel uświęca środki.””

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: materiałów redakcyjnych

Skip to content