Cygan zwany polskim nastolatkiem skazany

Aktualizacja: 2008-09-23 6:29 pm

Adam G. – Rom polskiego pochodzenia, morderca 16-letniego Joe van Holsbeecka, został skazany na 20 lat więzienia przez belgijski sąd. Proces trwał zaledwie tydzień. Wspólnik mordercy został osadzony w zakładzie poprawczym do momentu ukończenia 20 lat.

Adam zabił młodego Belga nożem, podczas napadu którego celem było zagarnięcie odtwarzacza mp3. Obrońcy domagali się zmiany kwalifikacji czynu argumentując że ich klient nie miał zamiaru zabić chłopca. Maksymalna kara za zabójstwo połączone z kradzieżą, to w Belgii dożywocie. Sąd uznał jednak że zabójstwo było nieumyślne, nie przyznał też maksymalnej kary (czyli 30 lat pozbawienia wolności) w nowej kwalifikacji czynu.


Komentarz portalu Nacjonalista.pl:
W całej tej, ciągnącej się od pewnego czasu sprawie rzucały się w oczy dwa fakty. Po pierwsze – z jakim uporem media unikały nazwania sprawy po imieniu i stwierdzenia że Adam G. jest Cyganem. W większości informacji prasowych dominowały określenia pokroju “młody Polak” bądź “obywatel Polski”, zamiast prostego i logicznego “Cygan polskiego pochodzenia”. Po drugie – jaki sąd i jacy ławnicy (pomińmy może obrońców którym płaci się za przeinaczanie prawdy) uznają że wielokrotne pchnięcie nożem nie jest usiłowaniem zabójstwa? A może Cygan-morderca “był niepoczytalny w momencie popełnienia przestępstwa”, “wychował się w patologicznej rodzinie”, “od dzieciństwa ulegał negatywnemu wpływowi społeczeństwa” i tak dalej? Wymówek, rozmywających ewidentną winę, można wymyślić setkę. Szczególnie w takim mieście jak Bruksela.

Za: nacjonalista.pl

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=2532 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]