UK: Reklamy zachęcające do mordowania dzieci jednak legalne

Aktualizacja: 2010-08-5 8:56 am

Mimo 5.000 skarg, które wpłynęły do UK’s Advertising Standards Authority (ASA) na reklamy aborcyjnej organizacji Marie Stopes International, ASA uznała, że mogą być one emitowane w brytyjskiej telewizji.

Reklama pokazuje smutne kobiety, którym spóźnia się okres. Kobiecy głos mówi: „Spóźniasz się? Pewnie jesteś w ciąży. Możemy temu zaradzić” i na ekranie podany jest numer telefonu do aborcyjnej kliniki. Działacze pro-life na Wyspach byli oburzeni spotem reklamowym i skierowali skargę do ASA. Ta jednak uznała, że nie łamią one standardów etycznych.

– To była reklama porad w sprawie ciąży dla kobiet, które chciałyby się dowiedzieć czegoś więcej o swoim stanie. Spot może zawierać informacje o aborcji, ale jego przekaz nie jest ograniczony do samej aborcji – powiedzieli pokrętnie przedstawiciele ASA w “Daily Mail”.

Organizacja Marie Stopes International, która zapłaciła za spot, zabija rocznie 65.000 dzieci nienarodzonych w Wielkiej Brytanii. ASA uznała, że organizacja nie propagowała w swoich spotach aborcji, a tylko „proponowała poradę dla kobiet w ciąży”. Ruchy pro-life protestowały przeciwko reklamie również z powodu obrazy uczuć religijnych. Jednak ASA odrzuciła i ten argument.

Organizacje sprzeciwiające się zabijaniu dzieci nienarodzonych są oburzone decyzją ASA. Paul Tully z Society for the Protection of Unborn Children (SPUC) nazwał decyzję “nieuczciwą i nieprzyzwoitą”. – ASA utrzymuje, że spoty nie są obraźliwe, ignorując podstawowy przekaz reklamy, że można zabić nienarodzone dziecko. To tak samo, jakbyśmy reklamowali zabijanie imigrantów – powiedział Tully.

Natomiast ProLife Alliance oświadczyła, że „stwierdzenie, iż największa organizacja aborcyjna w Wielkiej Brytanii nie promuje aborcji w swoich reklamach, jest kuriozalne”.

Ł.A/LifeSiteNews/Christian Post

Za: Fronda.pl -- [Org. tytuł: « Reklamy zachęcajÄ…ce do mordowania dzieci jednak legalne»]
Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=25222 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]