UK: Reklamy zachęcające do mordowania dzieci jednak legalne

Mimo 5.000 skarg, które wpłynęły do UK’s Advertising Standards Authority (ASA) na reklamy aborcyjnej organizacji Marie Stopes International, ASA uznała, że mogą być one emitowane w brytyjskiej telewizji.

Reklama pokazuje smutne kobiety, którym spóźnia się okres. Kobiecy głos mówi: „Spóźniasz się? Pewnie jesteś w ciąży. Możemy temu zaradzić” i na ekranie podany jest numer telefonu do aborcyjnej kliniki. Działacze pro-life na Wyspach byli oburzeni spotem reklamowym i skierowali skargę do ASA. Ta jednak uznała, że nie łamią one standardów etycznych.

– To była reklama porad w sprawie ciąży dla kobiet, które chciałyby się dowiedzieć czegoś więcej o swoim stanie. Spot może zawierać informacje o aborcji, ale jego przekaz nie jest ograniczony do samej aborcji – powiedzieli pokrętnie przedstawiciele ASA w „Daily Mail”.

Organizacja Marie Stopes International, która zapłaciła za spot, zabija rocznie 65.000 dzieci nienarodzonych w Wielkiej Brytanii. ASA uznała, że organizacja nie propagowała w swoich spotach aborcji, a tylko „proponowała poradę dla kobiet w ciąży”. Ruchy pro-life protestowały przeciwko reklamie również z powodu obrazy uczuć religijnych. Jednak ASA odrzuciła i ten argument.

Organizacje sprzeciwiające się zabijaniu dzieci nienarodzonych są oburzone decyzją ASA. Paul Tully z Society for the Protection of Unborn Children (SPUC) nazwał decyzję „nieuczciwą i nieprzyzwoitą”. – ASA utrzymuje, że spoty nie są obraźliwe, ignorując podstawowy przekaz reklamy, że można zabić nienarodzone dziecko. To tak samo, jakbyśmy reklamowali zabijanie imigrantów – powiedział Tully.

Natomiast ProLife Alliance oświadczyła, że „stwierdzenie, iż największa organizacja aborcyjna w Wielkiej Brytanii nie promuje aborcji w swoich reklamach, jest kuriozalne”.

Ł.A/LifeSiteNews/Christian Post

Za: Fronda.pl | http://www.fronda.pl/news/czytaj/reklamy_zachecajace_do_mordowania_dzieci_jednak_legalne | Reklamy zachęcajÄ…ce do mordowania dzieci jednak legalne

Skip to content