Mińsk: Z klasztoru zrobią hotel

Aktualizacja: 2010-08-4 3:33 pm

Były klasztor bernardynów zostanie przekształcony w hotel. Białoruś rozwija bazę hotelową na mistrzostwa świata w hokeju w 2014 roku.

Telewizja Biełsat informuje, że były klasztor bernardynów w Mińsku zostanie przekształcony w hotel. Plan taki, mimo sprzeciwu wiernych, przedstawił Michaił Źich, główny inżynier przedsiębiorstwa restauracji zabytków “Mińska spadczynia”.

– Kompleks został włączony do programu rozwijania bazy hotelowej potrzebnej w czasie mistrzostw świata w hokeju w 2014 roku – powiedział Źich. Hotel ma być otwarty w 2013 roku. Na jego terenie być może powstanie muzeum życia klasztornego – dodał. Budynki klasztorne zostały skonfiskowane Kościołowi w 1864 roku. Miało to być karą za liczne uczestnictwo wiernych w powstaniu styczniowym. Jednak wierni domagali się odzyskania klasztoru. W 2007 roku wysłali do prezydenta Aleksandra Łukaszenki list z podpisami ponad 30 tysięcy osób.

Od 2005 roku trwają regularne wieczorne modlitwy w intencji zwrócenia kościoła wiernym. Organizują je członkowie mińskiej rzymskokatolickiej wspólnoty św. Józefa.

eMBe/Info.wiara.pl

Za: Fronda.pl -- [Org. tytuł: « Z klasztoru zrobiÄ…... hotel»]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=25190 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]