Aktualizacja strony została wstrzymana

Mińsk: Z klasztoru zrobią hotel

Były klasztor bernardynów zostanie przekształcony w hotel. Białoruś rozwija bazę hotelową na mistrzostwa świata w hokeju w 2014 roku.

Telewizja Biełsat informuje, że były klasztor bernardynów w Mińsku zostanie przekształcony w hotel. Plan taki, mimo sprzeciwu wiernych, przedstawił Michaił Źich, główny inżynier przedsiębiorstwa restauracji zabytków „Mińska spadczynia”.

– Kompleks został włączony do programu rozwijania bazy hotelowej potrzebnej w czasie mistrzostw świata w hokeju w 2014 roku – powiedział Źich. Hotel ma być otwarty w 2013 roku. Na jego terenie być może powstanie muzeum życia klasztornego – dodał. Budynki klasztorne zostały skonfiskowane Kościołowi w 1864 roku. Miało to być karą za liczne uczestnictwo wiernych w powstaniu styczniowym. Jednak wierni domagali się odzyskania klasztoru. W 2007 roku wysłali do prezydenta Aleksandra Łukaszenki list z podpisami ponad 30 tysięcy osób.

Od 2005 roku trwają regularne wieczorne modlitwy w intencji zwrócenia kościoła wiernym. Organizują je członkowie mińskiej rzymskokatolickiej wspólnoty św. Józefa.

eMBe/Info.wiara.pl

Za: Fronda.pl | http://www.fronda.pl/news/czytaj/z_kosciola_zrobia_hotel | Z klasztoru zrobiÄ…… hotel