Aktualizacja strony została wstrzymana

Izrael szkoli policjantów ze stanu Waszyngton w „walce z terroryzmem”

Grupa wyższych dowódców policji i służb specjalnych stanu Waszyngton przybyła do Izraela celem zapoznania się z „bogatym doświadczeniem izraelskiej policji w [walce] z terrorem [terroryzmem]”.

Uczestnicy seminarium – amerykańscy policjanci, strażacy, strażnicy i specjaliści służb ochroniarskich – przysłani zostali do Izraela w ramach programów edukacyjnych organizowanych przez amerykański Departamentu Bezpieczeństwa Krajowego United States Department of Homeland Security. Porucznik Donny Low z policji miasta Seattle powiedział w wywiadzie dla telewizji izraelskiej, że „W Seattle próbujemy zorganizować się na wypadek walki z terroryzmem i zaimprowizowanymi ładunkami wybuchowymi, czyli z czymś z czym państwo Izrael zmaga się od wielu lat. Przyjechaliśmy tutaj aby poznać ich doświadczenia, które nabyli w ciągu wielu lat.” Jeden z prowadzących zajęcia, były oficer policji izraelskiej Gil Kleinman wyjaśniał: „Przez wiele lat amerykańskie siły porządkowe i amerykański struktury bezpieczeństwa mogły cieszyć się luksusem, w którym policjant nie musi mieć do czynienia z terrrorem„. Kleinman dodał jednak, iż „Celem wizyty było przekazanie uczestnikom spojrzenia jak Izrael był w stanie pogodzić normalne życie z walką z terrorem„.

Ten futurystycznie brzmiący akcent może wskazywać na przygotowywanie policji amerykańskiej do tzw. walki z terroryzmem, czyli np. obezwładniania wybuchów niezadowolenia społecznego po kolejnym – nieuniknionym w przyszłości – jeszcze głębszym krachu na giełdzie.

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: materiałów redakcyjnych

Skip to content