Aktualizacja strony została wstrzymana

Wykładowca „mowy nienawiści” wraca na uczelnię

Zwolniony z Uniwersytetu w Illinois za „mowę nienawiści” prof. Kenneth Howell został przywrócony na uczelnię.

Prof. Keneth Howell został zwolniony z Uniwersytetu w Illinois za wyjaśnianie nauki Kościoła katolickiego na temat homoseksualizmu. Swoim studentom mówił m.in. to, że Kościół katolicki wierzy, że zachowania homoseksualne są wykroczeniem przeciw naturalnemu prawu.

W czwartek władze uczelni skierowały pismo do prawnika prof. Howella, w którym poinformowały go o przywróceniu wykładowcy na stanowisko. Zaproponowano mu kontynuację wykładanych przez niego przedmiotów, nie wyłączając wprowadzenia do chrześcijaństwa.

Prof. Howell wykładał na Uniwersytecie w Illinois od 2001 roku. W ostatnim semestrze na jednym ze swoich wykładów dopuścił do dyskusji na temat moralnego wymiaru homoseksualnych zachowań.

Jeden ze studentów w anonimowym mailu do dyrektora szkoły Roberta McKima nazwał wykład Howella „mową nienawiści”. Ten, na koniec semestru, wezwał Howella do swojego gabinetu i oznajmił mu, że nie ma prawa dłużej wykładać, ponieważ „łamie standardy uniwersyteckiej wspólnotowości”.

– Uniwersytety nie mogą cenzurować wykładów swoich profesorów, zwłaszcza dyskusji podczas zajęć, tylko dlatego, że pewne jej idee miały rzekomo obrazić anonimowego studenta – powiedział David French, przedstawiciel reprezentującej Howella Alliance Defense Fund (ADF).

– Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za przywrócenie prof. Howella na uczelnię, ale będziemy się bacznie przyglądać, aby być pewnymi, czy jego akademicka wolność wypowiedzi jest zapewniana przez uczelnię w sposób ciągły – dodał French.

eMBe/CatholicNewsAgency

Za: Fronda.pl | http://www.fronda.pl/news/czytaj/wykladowca_mowy_nienawisci_wraca_na_uczelnie