Oliver Stone: Żydzi kontrolują media

Aktualizacja: 2010-07-27 10:05 pm
Znany z lewicowych sympatii reżyser Oliver Stone, autor filmów poświęconych między innymi Hugo Chavezowi i Fidelowi Castro, tym razem wkroczył na niebezpieczny grunt. W swoim wywiadzie dla gazety “Sunday Times” stwierdził, iż kontrolujący media Żydzi uniemożliwiają swobodną dyskusję nad zagadnieniem Holocaustu. Zapytany przez dziennikarkę, dlaczego tak bardzo podkreśla się znaczenie Holocaustu odpowiedział: “Przez dominację Żydów w mediach. To jest najważniejsze lobby w Stanach Zjednoczonych. Ciężko pracują, kształtując opinie, najbardziej wpływowe lobby w Waszyngtonie. Izrael deformuje (pojawia się też wersja: pier….) amerykańską politykę zagraniczną od lat.” Prowadzoną przez obecną administrację Baracka Obamy politykę względem Iranu określił jako “koszmarną”. Na rezultaty nie trzeba było długo czekać. Natychmiast posypały się gromy i potępienia. Minister ds. diaspory w izraelskim rządzie Yuel-Yoel Edelstein stwierdził, iż opinie Stone’a są “rasistowskie i antysemickie” i przypominają te prezentowane w “Protokołach Mędrców Syjonu”. David Harris z Amerykańskiego Komitetu Żydowskiego grzmiał o wspólnocie opinii między Melem Gibsonem a Oliverem Stonem podsumowując, iż ten drugi przywołując “toksyczne stereotypy” ostatecznie ujawnił się jako “antysemita”. Abraham Foxman z Ligi Przeciwko Zniesławieniu skrytykował słowa amerykańskiego reżysera mówiąc, iż wydobywają one spod ziemi najbardziej spiskowe i stereotypowe opinie o wpływie Żydów na rzeczywistość. Ojciec Olivera Stone’a jest Żydem.
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=24859 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]