Szkocki hierarcha oburzony propozycją premiera, by organizować “śluby” dewiantów w Kościele

Aktualizacja: 2010-07-26 10:34 pm

Szkocki biskup, Philip Tartaglia w liście skierowanym do brytyjskiego premiera Davida Camerona zapowiedział, że Kościół katolicki nigdy nie będzie „rejestrował związków partnerskich” ani „celebrował związki tej samej płci”.

Szkocki hierarcha odpowiedział na czerwcowy list premiera, w którym zachęcał on do „odprawiania uroczystości ślubnych” dla różnych par, w tym mniejszości seksualnych w świątyniach katolickich, meczetach itp.

Bp Tartaglia, wyraźnie oburzony zachętą premiera Camerona ostro odpowiedział, że Kościół katolicki nigdy nie zaakceptuje związków tej samej płci i nigdy ani teraz, ani w przyszłości nie będzie „odprawiał uroczystości zaślubin lesbijek oraz pederastów w swoich świątyniach, nawet jeśli dana para będzie miała takie życzenie i niezależnie od praw, jakie wprowadzi rząd”.

Źródło: CWN, AS.

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=24836 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]