Białystok: Marsz Żywej Pamięci Polskiego Sybiru

Aktualizacja: 2008-09-11 12:43 pm

“Bohaterskie Polki, matki sybiraczki” – to hasło tegorocznego, ósmego Marszu Żywej Pamięci Polskiego Sybiru w Białymstoku.

Jak mówi prezes Zarządu Głównego Związku Sybiraków – Tadeusz Chwiedż, tegoroczne hasło marszu jest hołdem dla Polek, które wychowały swoje dzieci na Syberii. Organizatorzy spodziewają się kilku tysięcy osób, w tym 300 z zagranicy – między innymi z Litwy, Białorusi, Ukrainy i Stanów Zjednoczonych. Marsz rozpocznie się o godzinie 8.00 Liturgią w katedrze Prawosławnej pw Św Mikołaja w Białymstoku.
Następnie o godzinie 10.00 uczestnicy marszu spotkają się przy Pomniku Katyńskim obok Filharmonii, skąd wyruszą do kościoła Ducha Świętego ulicami: Świętojańską, Warszawską i Piastowską.

O 11.30 Metropolita Białostocki, arcybiskup Edward Ozorowski odprawi tam mszę świętą , a po niej przy pomniku grobie Nieznanego Sybiraka odbędą się modlitwy w obrządku katolickim i prawosławnym oraz apel poległych zakończony salwą honorową oraz złożenie kwiatów i zapalenie zniczy.

W tym roku przypada 80 rocznica założenia i 20. rocznica reaktywowania Związku Sybiraków w Polsce.
 
IAR/GJ

Za: prawy.pl

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=2478 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]