Trybunał w Hadze: Niepodległość Kosowa zgodna z prawem. Polska: Co ze Śląskiem?!

Aktualizacja: 2010-07-23 9:42 am
Międzynarodowy Trybunał w Hadze orzekł, że deklaracja niepodległości Kosowa, ogłoszona przez Albańczyków w lutym 2008 roku, była zgodna z prawem międzynarodowym! – Nigdy się na to nie zgodzimy – odpowiada serbski minister spraw zagranicznych.

Rząd serbski wydał deklarację, iż niepodległości Kosowa była naruszeniem jedności terytorialnej Serbii. Parlament w Kosowie zdecydował o separacji kraju w 2008 roku. Od początku ma pełne poparcie Stanów Zjednoczonych, Polski i wrogich Serbii państw powstałych po rozpadzie Jugosławii. Jednak większość spośród 192 państw ONZ nie uznaje suwerenności Kosowa. Separację kraju poparło 69 państw.

– Serbia nigdy, przenigdy nie uzna niepodległości Kosowa – powiedział serbski minister spraw zagranicznych, Vuk Jeremic – Pierwszą i najważniejszą sprawą każdego kraju jest jego suwerenność i jedność terytorialna. Mam nadzieję, że Trybunał nie uprawomocni decyzji o legalności jednostronnej secesji. A jeśli to zrobi, żadne miejsce na ziemi, w którym występują ruchy separatystyczne, nie będzie bezpieczne.

Polski rząd poparł secesję Kosowa na rzecz Albanii. Polscy politycy nie zdają sobie sprawy, że działają w ten sposób na separację, np. Śląska.

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=24736 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]