Dalsza wyprzedaż majątku narodowego, osłabianie obronności państwa: Największa w historii wyprzedaż nieruchomości w armii

Aktualizacja: 2010-07-23 9:35 am

Ministerstwo Obrony Narodowej, które wbrew swojej nazwie i powinności trudni się systematycznym niszczeniem obronności kraju, ogłosiło, że jest właśnie w trakcie największej w historii wyprzedaży nieruchomości.

Majątek narodowy w postaci gruntów i budynków należących do armii, wartości wiele miliardów złotych, stał się nie lada kąskiem dla grupki spekulantów, quasi-biznesmenów i tzw. deweloperów, którzy wyrośli głównie w latach 1980. i 1990.,  najczęściej w ramach ścisłej współpracy z postkomunistycznymi służbami bezpieczeństwa, Wojskowych Służb Informacyjnych oraz aparatu partyjnego.

Tylko w Warszawie tzw. inwestorzy będą mogli przejąć 250 hektarów ziemi i 176 budynków. Największy z oferowanych teren (93 ha) znajduje się w Rogowie, gm. Trzebiatów. Najdroższa oferta (47 milionów zł) znajduje się w Warszawie przy ulicy Szwedzkiej 2/4 – są to pomieszczenia biurowe na terenie ponad 5 ha.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie GazetaPrawna.pl
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=24731 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]