ABW podsłuchiwało prałata Jankowskiego

Aktualizacja: 2010-07-22 10:35 pm
Zmarły niedawno ks. Prałat Henryk Jankowski był w 2007 r. podsłuchiwany przez ABW. Po co podsłuchiwano Kapelana „Solidarności” – nie wiadomo.

Jak podaje dziennik „Polska”, w aktach umorzonego w 2009 r. śledztwa w sprawie ministerstwa rolnictwa są podsłuchy „bardzo prywatnych” rozmów ks. Jankowskiego. Mimo umorzenia śledztwa, materiałów z podsłuchów nie zniszczono.

Monika Lewandowska, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie, potwierdziła, że w aktach tego śledztwa znajdują się stenogramy z podsłuchów operacyjnych dziewięciu osób, w tym ks. Henryka Jankowskiego. Jak podaje dziennik „Polska” w artykule pt. „Afera podsłuchowa”, od lipca do października 2007 r. ABW nagrywała rozmowy kilkuset osób. W kilkudziesięciu tomach umieszczono zapisy rozmów prawników, historyków, dziennikarzy, biznesmenów i osób pełniących funkcje publiczne. Podsłuchów, które nie wiązały się w ogóle z przedmiotem śledztwa, nie zniszczono. Prokuratura nie ujawniła ani tego, kto jeszcze był wtedy podsłuchiwany, ani dlaczego ujawniono takie działania akurat wobec ks. Jankowskiego.

Za: Aspekt Polski -- [Org. tytuł: « ABW podsłuchiwało prałata Jankowskiego!!!»]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=24725 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]