Kalifornia: zakaz używania określeń ”pan młody” i ”panna młoda”

Aktualizacja: 2008-09-9 12:36 pm

W Kalifornii nie można już używać w akcie ślubu określeń „pan młody” i „panna młoda”. Małżeństwo może być zawarte tylko pomiędzy „stroną A” a „stroną B”– informuje portal WorldNetDaily.com.

Przekonał się o tym protestancki pastor Doug Bird z Roseville wraz z parą, której udzielił w ub. tygodniu ślubu. Para chcąc zarejestrować swój związek w urzędzie stanu cywilnego, wypełniając stosowne dokumenty użyła określeń „pan młody” i „panna młoda,” zamiast terminów „strona A” i strona B”.

Urzędnik z hrabstwa Placer odesłał wypełnione przez nich dokumenty wraz z listem wyjaśniającym, w którym można było przeczytać, że para nie może zostać zarejestrowana, gdyż wypełniony przez nich dokument jest niezgodny z przepisami rejestracyjnymi stanu Kalifornia.

Otrzymałam z powrotem akt i list od urzędnika z urzędu stanu w hrabstwie Placer, stwierdzający, że akt jest niezgodny z przepisami rejestracyjnymi stanu Kalifornia – powiedziała zbulwersowana panna młoda na konferencji prasowej zorganizowanej w siedzibie organizacji Pacific Justice Institute.

Oburzona para napisała 4. września list do urzędu, zapytując czy stan Kalifornia posunie się tak daleko, że niebawem zabroni duchownym, podczas ceremonii ślubnych, używania określeń „pan młody” i „panna młoda,” nakazując zwracać się do nich „strona A” i „strona B”?

Takie postępowanie urzędnika to konsekwencja decyzji Sądu Najwyższego w Kalifornii, który głosami „4 do 3” postanowił 15 maja, że definicja prawna małżeństwa jako związku między kobietą a mężczyzną jest niezgodna z konstytucją, legalizując w ten sposób tzw. małżeństwa homoseksualne.

Prezes Pacific Justice Institute Brad Dacus powiedział, że jeśli mieszkańcy stanu chcą zachować tradycyjnie rozumiane małżeństwo muszą zmienić konstytucję stanową głosując za tzw. poprawką małżeńską w listopadzie tego roku.

Jeżeli „poprawka 8” nie zostanie przyjęta wówczas pary heteroseksualne będą zmuszone zawierać śluby poza stanem, o ile chcą być oficjalnie identyfikowane jako „pan młody” i „panna młoda” lub mąż i żona – dodał Dacus.

Źródło: WorldNetDaily.com, AS

Za: PiotrSkarga.pl

 

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=2472 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]