(Nie)tolerancyjni geje?

„Mamusia wychowuje cię na małego, grzeczniutkiego bigota?” – pytają gejowscy aktywiści szydząc z dzieci, tradycyjnego modelu rodziny, religii. Deklarują pokojowe manifestacje a w rzeczywistości bojkotują pro-rodzinne spotkania.

Wspierająca małżeństwa organizacja (National Organization for Marriage’s – NOM) zorganizowała wakacyjną serię spotkań swoich sympatyków pod nazwą „Lato dla małżeństw”. Na trasie rajdu był już Nowy Jork, w niedzielę zatrzymali się w Providence. To właśnie tutaj miał miejsce incydent z agresywnymi działaczami gejowskimi.

W trakcie jednego z przemówień kilku gejów wtargnęło z kolorowymi parasolkami na scenę i zaczęło po niej spacerować. Po upomnieniu organizatorów nie chcieli jej opuścić – relacjonuje Brian S. Brown, szef NOM. Na swoim koncie na Twiterrze całą akcję określił jako „najgłupszą”. Dodał, że gejowscy aktywiści swoim zachowaniem wobec pewnej hiszpańskiej kobiety zaprezentowali się jako bardzo „nietolerancyjne grono”.

Podczas wiecu Hiszpanka przeniosła się w nieco bardziej ustronne miejsce, aby nakarmić piersią swoje dziecko. Grupa mężczyzn z kolorowymi parasolkami stanęła dokładnie przed nią, aby zasłonić jej cały widok na scenę. Zlekceważyli prośby kobiety, która zasugerowała im przeniesienie w inne miejsce.

– Na początku się przestraszyłam. Jednak po chwili uświadomiłam sobie, że dokładnie o to im chodzi – chcą zastraszyć mnie i moją rodzinę. To jest właśnie metoda ich działania – zastraszyć tradycyjne rodziny, aby wycofały się z wszelkich przejawów publicznego życia.

Homoseksualiści zgłaszali policji w Providence, że zamierzają nieopodal pro-rodzinnego wiecu zorganizować swoje pokojowe manifestacje wyrażające poparcie dla małżeństw tej samej płci.

Jednak zdaniem Browna, gejowscy aktywiści zachowywali się agresywnie. Wdzierali się pomiędzy tłum, krzyczeli na ludzi, zakłócali porządek naszego spotkania – relacjonuje szef NOM. – W pewnym momencie otoczyło mnie trzech mężczyzn i próbowało wyprowadzić. To wszystko na oczach policji! Była kompletnie nieprzygotowana do tego wiecu i musiała wezwać żołnierzy aby przywrócili porządek – żali się Brown.

– Ich zachowanie było skandaliczne. Szydzili z dzieci. Drwili z religii. Jakim człowiekiem trzeba być, żeby podchodzić do 7-latka i szyderczo pytać „Mamusia wychowuje cię na małego grzeczniutkiego bigota?” – dodaje Brown. – To ludzie, którzy chcą przejąć kontrolę nad naszym rozumieniem rodziny, małżeństwa czy tolerancji – konkluduje.

eMBe/Catholicnewsagency

Za: Fronda.pl | http://www.fronda.pl/news/czytaj/nie_tolerancyjni_geje | (Nie)tolerancyjni geje?

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content