Rekonstrukcja Świątyni Salomona – w Brazylii

Brazylijska sekta zbuduje kopię świątyni jerozolimskiej z czasów króla Salomona. Olbrzymi gmach powstanie w São Paulo w ciągu czterech lat.

Pomysłodawcą rekonstrukcji jest założyciel Powszechnego Kościoła Królestwa Bożego, samozwańczy biskup Edir Macedo, który 18 lipca ogłosił, że świątynia będzie miała długość 125 m, szerokość 104 m i wysokość 55 m. Będzie zatem większa od stadionu, miejscowej katedry i wyższa od statui Chrystusa Zbawiciela w Rio de Janeiro. Usytuowana w dzielnicy Brás w zachodniej części São Paulo ma pomieścić 10 tys. osób.

Rekonstrukcja Świątyni Jerozolimskiej.

Rekonstrukcja Świątyni Jerozolimskiej.

W środku ma się znaleźć 36 szkół biblijnych dla 1300 dzieci, studio telewizyjne i radiowe, audytorium na 500 miejsc i parking na ponad 1000 samochodów. Do budowy mają zostać wykorzystane ekologiczne materiały, a instalacje mają być energo- i surowcooszczędne.

Architekt Rogério Silva de Araújo zapewnia, że złudzenie przebywania w prawdziwej świątyni Salomona będzie pełne. – Począwszy od fasady, przez atrium, aż po nawę chcemy przenieść wchodzących do przeszłości – deklaruje. Na ołtarzu znajdzie się replika Arki Przymierza. Gdy będzie otwarta, można będzie zajrzeć do środka. Ściany świątyni nie zostaną pokryte złotem, jednak bogactwem detali mają przypominać oryginał. Zamówiono też takie same kamienie, z jakich budował swą świątynię Salomon.

Powszechny Kościół Królestwa Bożego został założony w 1977 roku przez Edira Macedo, byłego pracownika Loterii Stanu Rio de Janeiro. Obecnie liczy około 13 mln wiernych, ponad 5 tys. świątyń i prawie 15 tys. pastorów w niemal 200 krajach świata. Ponadto dysponuje dużą siecią telewizyjną, trzema gazetami i kilkoma stacjami radiowymi. Należą do niego także agencja turystyczna i czarterowa linia lotnicza. Na kierownictwie organizacji ciążą zarzuty o pranie brudnych pieniędzy. W 2005 r. Macedo założył Republikańską Partię Brazylii, do której wstąpił wiceprezydent kraju, biznesmen i multimilioner José Alencar. Niedawno katolicki metropolita Paraíby abp Aldo de Cillo Pagotto skrytykował Powszechny Kościół Królestwa Bożego za to, że „w kosztownych gmachach obiecuje biednym, prostym ludziom, że z pomocą Bożą będą mogli szybko osiągnąć dostatek materialny”.

MJ/Ekai.pl

Za: Fronda.pl | http://www.fronda.pl/news/czytaj/rekonstrukcja_swiatyni_salomona_w_brazylii

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content