Brytyjscy policjanci na polskich ulicach!

Aktualizacja: 2008-09-3 2:35 pm

Brytyjscy policjanci ścigający złodziei i wlepiający mandaty na ulicach polskich miast – taki widok już wkrótce będzie możliwy dzięki programowi wymiany organizowanemu przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji (IPA). W przyszłym roku do Polski strzec prawa przyjedzie kilkudziesięciu brytyjskich bobbies.

„Uczestnicy wymiany będą odbywali służbę w takiej samej formacji, w jakiej pracują w swoim kraju” – powiedziała „Newsweekowi” Elżbieta Gargula, sekretarz generalny IPA w Polsce.

Wizyta brytyjskich policjantów planowana jest na przyszły rok i ma potrwać kilka tygodni. Potem na służbę do Wielkiej Brytanii mają pojechać polscy stróże prawa. Łącznie w wymianie ma wziąć udział przynajmniej 30 policjantów z obu krajów.

Dzięki takiej inicjatywie mają poznać nowe sposoby rozwiązywania problemów, z którymi spotykają się w codziennej pracy np. procedurę wypisywania mandatu czy sposoby łagodzenia napięć w tłumie.

Zdaniem organizatorów w obu krajach wymiana ta wniesie wiele nowego do organizacji pracy policjantów.

Piotr Kalisz
Goniec.com
“Bobbies zadbają o porządek w Polsce”

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=2460 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]