Wolność poglądów w Unii: Aresztowano Vincent Reynouard, francuskiego nonkonformistycznego publicystę

Aktualizacja: 2010-07-18 10:04 am

Poprawność polityczna w natarciu. Dnia 9 lipca w Belgii aresztowano francuskiego publicystę, znanego ze swych antysyjonistycznych i nacjonalistycznych postaw. O fakcie aresztowania dowiedzieć się można było bezpośrednio od Reynouarda, który dnia dzisiejszego przekazał post informujący o zdarzeniu na międzynarodowym forum dyskusyjnym dla nacjonalistów i białych patriotów – Stormfront.org.

Reynouard, z wykształcenia inżynier, ojciec ośmiorga dzieci, został skazany przez francuski sąd w 2008r. za negacjonizm, rewizjonizm itp “zbrodnie”. Zbiegł jednak z Francji i wysłano za nim międzynarodowy list gończy. W końcu został zatrzymany w Brukseli i przeniesiony do więzienia Forest. W międzyczasie był nadal aktywny w publikowaniu różnych materiałów, udzielał także wywiadów do niezależnych portali nacjonalistycznych. Gorączkowo wspierał (i wspiera nadal) wysiłki zmierzające do amnestii innych więźniów mitycznej i nieistniejącej “wolności słowa”, takich jak Horst Mahler, czy Ernst Zundel. Jest działaczem francuskiej frakcji Parti Nationaliste Français et Européen.

W poście na forum Stormfront zachęcił wszystkich ludzi ideowych do głośnego przedstawiania swych poglądów i polemizowania z narzuconą, jego zdaniem przez Nowy Porządek Światowy, wersją historii. Zaznaczył też, że “popełniają wielki błąd ci, którzy przez rewizjonizm rozumieją tylko negowanie istnienie komór gazowych w Auschwitz.”Reynouard zasłynął we Francji z tego, że na podstawie prowadzonych badań historycznych wespół z grupą osób o podobnych poglądach, doszedł do wniosku iż masakra w wiosce Oradour-sur-Glane dokonana przez Waffen SS podczas II wojny światowej, nie miała nigdy miejsca.

Reynouard idzie za kratki na okres jednego roku z podniesioną głową:

“Jak dla mnie, sędziowie wiedzą, że ja się nigdy nie poddam. Będę kontynuował walkę, jakiekolwiek niosłoby to za sobą ryzyko i konsekwencje. Dla Palestyńczyków, dla Niemców i w szczególności dla młodych pokoleń Europy, ażeby były wyzwolone z rozstrajających mitów, które zabijają Stary Kontynent”.

Jak informuje sam Reynouard, nie ma póki co pojęcia i jest mu obojętne, czy zostanie przeprowadzona ekstradycja jego osoby do ojczystego kraju.

Nazywany przez systemowe media francuskie “wojującym negacjonistą” i antysemitą, Reynouard rzeczywiście prezentuje dość kontrowersyjne i wyjątkowe poglądy. Jako nacjonalista sympatyzuje również z narodowym socjalizmem, ale ową ideologię pojmuje we własny, oryginalny sposób, odejmując od niej materializm biologiczny, a dodając katolicyzm. Reynouard jest zadeklarowanym sedewakantystą.

Za: nacjonalist,pl -- [Org. tytuł: « Belgia: Vincent Reynouard aresztowany»]
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=24529 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]