W dniu Europride modlą się o Prawdziwą Miłość dla świata

Aktualizacja: 2010-07-17 9:18 am

Przychodzimy zaproszeni na ucztę miłości i chcemy prosić o Miłość dla świata, który aż o Nią krzyczy i ten głód Miłości manifestuje – usłyszało kilkadziesiąt osób w kościele pw. Przemienienia Pańskiego na ul. Miodowej w Warszawie. Cały czas trwa tam również adoracja Najświętszego Sakramentu.

Od godziny 9.00 do kościoła, w którym posługują ojcowie kapucyni przychodzą ludzie na adorację Najświętszego Sakramentu. Czasowo nakłada się ona z europejską paradą homo-aktywistów, która przechodzi ulicami stolicy.

– Przyszłam, aby pomodlić się za ludzi zagubionych, którzy często chcą sobie poradzić ze swoimi problemami, ale jest im trudno. Często homoseksualizm spowodowany jest brakiem miłości. Proszę Jezusa, by dał tym ludziom odczuć swoją Miłość – mówi portalowi Fronda.pl Ewelina, studentka UW.

Pani Katarzyna, także nie chce podać swojego nazwiska jest emerytką, o modlitwie w dniu Europride usłyszała od znajomej, która do kapucynów chodzi na Msze św. – Przyszłam tu z chrześcijańskiego obowiązku. Ci ludzie są nieraz bardzo pogubieni, dlatego ja, która sama zmagam się z trudami życia, chcę im ofiarować swoją modlitwę – tłumaczy.

O braku Miłości i o głośnym wołaniu świata o te Miłość mówił też na Eucharystii jeden z ojców kapucynów, który ją celebrował. – Miłość, uzdrowienie. To właśnie przynosi każdemu z nas Jezus. Ale działa On bardzo subtelnie i szanuje wolność  człowieka – mówił w homilii. Nie padały słowa o paradzie i o usilnej potrzebie nawracania kogokolwiek przy użyciu krucjat, co często asekuracyjnie zarzucają katolikom homo-aktywiści. Padły za to słowa z Ewangelii wg św. Mateusza o ludziach, którzy poszli za Jezusem i zostali uzdrowieni.

Ciekawe ile z tej homilii wykorzystają w swoich materiałach reporterzy TVN, którzy dali się w Kościele zauważyć. Zresztą trudno było ich nie zauważyć, skoro wszyscy klęczeli wpatrzeni w Najświętszy Sakrament, Który ojciec wystawiał do adoracji, a operator TVN w najlepsze rozkładał się w tym momencie ze sprzętem.

Kapucyni przekonują, że takie postawy pokazują prawdziwy stosunek Kościoła do homoseksualistów. – My nie chcemy z nimi walczyć, chcemy pokazać, że Kościół się o nich troszczy. Poprzez modlitwę za nich i spowiedź – mówił portalowi Fronda.pl br. Marcin Radomski OFMCap.

Wcześniej, bo od piątku w Warszawie pojawiły się plakaty, a na nich Jezus mówiący „Nie przyszedłem potępić, lecz zbawić”, w otoczeniu słów „Nie lękajcie się, otwórzcie drzwi Chrystusowi” w siedmiu językach. To uzupełnienie hasła Europride, bo homo-ideolodzy wykorzystali tylko część słynnych słów papieża Jana Pawła II. Kto chce otworzyć drzwi Chrystusowi, ma otwarte drzwi w Kościele na Miodowej. Adoracja Najświętszego Sakramentu trwa tam do godziny 18.00.

maj

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=24505 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]