Argentyna zalegalizowała “małżeństwa” tej samej płci

Aktualizacja: 2010-07-16 9:27 am

W czwartek rano argentyński Senat przyjął ustawę o tzw. małżeństwach osób tej samej płci. Tym samym Argentyna stała się pierwszym latynoamerykańskim krajem, który zalegalizował sprzeczne z naturą „małżeństwa” pederastów i lesbijek.

W maju ustawę o „małżeństwach” homoseksualnych przyjęła niższa Izba Deputowanych. Wczoraj, projekt opracowany przez parlamentarzystów z Izby Deputowanych został przyjęty bez żadnych zmian w Senacie. Za jego aprobatą opowiedziało się 33 senatorów, a przeciw było 27. Przewiduje się, że ustawa zostanie podpisana przez prezydent Cristinę Fernandez Kirchner po jej powrocie z oficjalnej wizyty w Chinach.

Ustawa przyznaje takie same przywileje pederastom i lesbijkom co małżeństwom heteroseksualnym, łącznie z prawem do adopcji dzieci.

Skandaliczne prawo zostało przyjęte mimo zdecydowanego sprzeciwu obywateli, którzy masowo wylegli na ulice. Szacuje się, że w proteście, który odbył się we wtorek w Buenos Aires brało udział nawet 250 tys. Argentyńczyków.

Kardynał Jorze Bergoglio nazwał ustawę „machinacją ojca kłamstwa, który ma na celu zmylić i wprowadzić w błąd dzieci Boże.”

Źródło: LifeSiteNews.com, AS

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=24455 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]