Argentyna zalegalizowała „małżeństwa” tej samej płci

W czwartek rano argentyński Senat przyjął ustawę o tzw. małżeństwach osób tej samej płci. Tym samym Argentyna stała się pierwszym latynoamerykańskim krajem, który zalegalizował sprzeczne z naturą „małżeństwa” pederastów i lesbijek.

W maju ustawę o „małżeństwach” homoseksualnych przyjęła niższa Izba Deputowanych. Wczoraj, projekt opracowany przez parlamentarzystów z Izby Deputowanych został przyjęty bez żadnych zmian w Senacie. Za jego aprobatą opowiedziało się 33 senatorów, a przeciw było 27. Przewiduje się, że ustawa zostanie podpisana przez prezydent Cristinę Fernandez Kirchner po jej powrocie z oficjalnej wizyty w Chinach.

Ustawa przyznaje takie same przywileje pederastom i lesbijkom co małżeństwom heteroseksualnym, łącznie z prawem do adopcji dzieci.

Skandaliczne prawo zostało przyjęte mimo zdecydowanego sprzeciwu obywateli, którzy masowo wylegli na ulice. Szacuje się, że w proteście, który odbył się we wtorek w Buenos Aires brało udział nawet 250 tys. Argentyńczyków.

Kardynał Jorze Bergoglio nazwał ustawę „machinacją ojca kłamstwa, który ma na celu zmylić i wprowadzić w błąd dzieci Boże.”

Źródło: LifeSiteNews.com, AS

Za: PiotrSkarga.pl | http://www.piotrskarga.pl/ps,5525,2,0,1,I,informacje.html

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content