Sędzia Ginsburg: USA nigdy nie wrócą do zakazu aborcji!

Do grona sędziów Sądu Najwyższego USA dołączy w najbliższym czasie znana z aborcyjnych poglądów i propagowania homoseksualizmu 50-letnia Elena Kagan. Wybór ten cieszy Ruth Bader Ginsburg, inną członkinię tego gremium, słynącą z szokujących poglądów antynatalistycznych. Kagan będzie trzecią kobietą w składzie SN. Wszystkie są gorącymi zwolenniczkami m.in. zabijania dzieci w prenatalnej fazie życia i finansowania tego barbarzyństwa z budżetu federalnego.

Stany Zjednoczone „nigdy nie powrócą” do delegalizacji zabijania dzieci poczętych, gdyż „całe pokolenie kobiet doświadcza skutków sprawy Roe kontra Wade” – podkreśliła w swoim ostatnim wywiadzie Ruth Bader Ginsburg, sędzia amerykańskiego Sądu Najwyższego.

– Wyrosło pokolenie młodych kobiet, które rozumieją, że mogą kontrolować swoje zdolności reprodukcyjne, a tym samym swój los, swoją przyszłość – powiedziała sędzia Ruth Ginsburg cytowana przez portal LifeSiteNews. – Nigdy nie powrócimy do poprzedniego stanu – dodała. Jej zdaniem, gdyby Sąd Najwyższy ograniczył obecne prawodawstwo proaborcyjne, wówczas najbardziej zaszkodziłby kobietom ubogim. LSN przypomina, że Ginsburg już wcześniej ubolewała nad brakiem pełnego dostępu do aborcji dla osób o niskich dochodach, i zauważa, iż wówczas jej argumenty miały nieco „mniej altruistyczną formę”. – Szczerze mówiąc, wcześniej myślałam, że w czasie gdy podjęto decyzję w sprawie Roe, istniały obawy o wzrost populacji, zwłaszcza tej, której nie chcemy mieć zbyt dużo – powiedziała w wywiadzie udzielonym dziennikowi „New York Times”. – Dlatego kazus Roe miał być następnie wykorzystany do finansowania aborcji z Medicaid. Niektórzy uważali, że zmusi to kobiety do aborcji, której tak naprawdę nie chcą. Kiedy jednak w sądzie zapadła decyzja w sprawie McRae (z 1980 r., kiedy to Sąd Najwyższy uznał za konstytucyjną ustawę federalną ograniczającą możliwość finansowania aborcji ze środków federalnych), sprawa potoczyła się inaczej. I wtedy uświadomiłam sobie, że moje postrzeganie było błędne – dodała Ginsburg.

Marta Ziarnik

Za: Nasz Dziennik, Piątek, 16 lipca 2010, Nr 164 (3790) | http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20100716&typ=sw&id=sw21.txt | Sędzia Ginsburg: USA nigdy nie wrócÄ… do zakazu aborcji!

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content