MON wstydzi się polskiej tradycji – nie będzie defilady w święto Wojska Polskiego i rocznicy Cudu nad Wisłą

Aktualizacja: 2010-07-15 10:16 am

W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, 15 sierpnia w Święto Wojska Polskiego nie odbędzie się defilada wojskowa. Jak wyjaśnia Bogdan Klich, z powodu oszczędności zdecydowano się tylko na organizację festynu i pokaz sprzętu.

– Wszystkie decyzje zostały już podpisane, pozwolą one na świętowanie Święta Wojska Polskiego 14 sierpnia w ogrodach MON, a 15 – w całym kraju – powiedział minister. – Centralne uroczystości odbędą się w stolicy i będą dostępne dla wszystkich warszawiaków i turystów – będzie duży wojskowy piknik, tak żeby można było żołnierzy zobaczyć, a sprzętu wojskowego dotknąć – dodał.

15 sierpnia przypada rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku. Zatrzymała ona ofensywę Armii Czerwonej i stała się przełomem w wojnie polsko-bolszewickiej.

W 2007 oraz 2008 roku w Warszawie z okazji święta wojska zorganizowano defilady wojskowe z udziałem m.in. czołgów, samolotów, wozów bojowych oraz żołnierzy. Pokaz zgromadził tłumy warszawiaków, którzy chcieli zobaczyć pochód.

Tradycyjnie jak co roku odbyły się również uroczysta odprawa wart przed Grobem Nieznanego Źołnierza i wręczenie awansów generalskich. Wydarzeniom tym towarzyszy zwykle festyn w warszawskich Łazienkach oraz podobne imprezy w innych miastach.

żar/Dziennikpolski24.pl

Za: Fronda.pl -- [Org. tytuł: « MON nie ma na defiladę. Wojska nie zobaczymy»]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=24409 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]