Aktualizacja strony została wstrzymana

Włochy: bandycka napaść na sędziwych franciszkanów

Czterech sędziwych franciszkanów zostało napadniętych i brutalnie pobitych przez nieznanych sprawców na terenie sanktuarium maryjnego w miejscowości San Colombano Belmonte niedaleko Turynu. Do zdarzenia doszło we wtorek wieczorem ok. godz. 21. Zakonnicy zostali przetransportowani do pobliskich szpitali – informuje dziennik „La Repubblica”.

„La Repubblica” porównuje zdarzenie do brutalnych scen z filmu „Mechaniczna pomarańcza” Sidneya Pollacka. Do napadu doszło wczoraj ok. godz. 21. Trzech zamaskowanych sprawców przedostało się na teren sanktuarium maryjnego położonego na zalesionym stoku nad liczącą niespełna 400 mieszkańców miejscowością San Colombano Belmonte. Bandyci związali i pobili kijami czterech sędziwych franciszkanów, sprawujących opiekę nad sanktuarium.

W wyniku napadu najbardziej ucierpiał o. Sergio Baldin, którego przewieziono do szpitala św. Jana Bosko w Turynie. Trzej pozostali franciszkanie – wieku 86, 76 i 71 lat – zostali przetransportowani do szpitala w miejscowości Cuorgnè. Ich stan jest ciężki.

Źródło: KAI

Za: PiotrSkarga.pl

Skip to content