Kraków: Nie dyskryminować… prostytutek

Aktualizacja: 2010-07-13 9:38 pm

Każdego wieczora na krakowskim Rynku, przed Kościołem Mariackim, parkuje dwunastoosobowa limuzyna. Mimo zakazu wjazdu, ma do tego prawo, gdyż zarejestrowana jest na inwalidę. Z auta wysiadają panienki, które następnie wabią turystów na “przejażdżkę”. Straż miejska jest bezsilna, bo “nie wolno dyskryminować niepełnosprawnych”.

Interia opisuje: Ten problem jest nam doskonale znany – przyznaje Marek Anioł, rzecznik Straży Miejskiej w Krakowie. – Tych limuzyn jest kilka, prawdopodobnie nawet trzy(?), ale wszystkie mają uprawnienia do wjazdu na Rynek. Zależy nam na wyplenieniu tego zjawiska, ale niewiele możemy zrobić.

Strażnicy miejscy na temat limuzyn już kilka razy dyskutowali z przedstawicielami Wydziału Spraw Administracyjnych, Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych i pełnomocnikiem prezydenta miasta ds. osób niepełnosprawnych. Wszystkie rozmowy kończyły się jednym wnioskiem – nie wolno dyskryminować osób niepełnosprawnych.

Za: Korespondent.pl -- [Org. tytuł: « Nie dyskryminować... prostytutek»]
Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=24328 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]