Wniosek o ekshumację ciała ś.p. P. Gosiewskiego

Aktualizacja: 2010-07-13 9:43 am

W prokuraturze został złożony wniosek o ekshumację zwłok Przemysława Gosiewskiego.

Mecenas Rafał Rogalski – pełnomocnik kilku rodzin ofiar, w imieniu Beaty Gosiewskiej złożył w tej sprawie wniosek do Wojskowej Prokuratury Okręgowej. Jego zdaniem krok ten był konieczny, ponieważ do tej pory Rosja nie przekazała protokołu sekcji zwłok Gosiewskiego, a co za tym idzie “nie można być pewnym, czy w ogóle została ona wykonana i czy spełnia wymagania”.

Beata Gosiewska rozmawiając niedawno z Polską Agencją Prasową powiedziała, że “nie ma pewności co tak naprawdę znajduje się w trumnie”.

– Tym bardziej, że rodzinie nie pozwolono jej otworzyć – podkreślała wdowa, dodając jednocześnie, że po trzech miesiącach Źandarmeria Wojskowa zwróciła jej garnitur, w którym miał zostać pochowany jej mąż i który tuż po katastrofie został zawieziony przez bliskich zmarłego do Moskwy i przekazany pracownikowi konsularnemu.

Beata Gosiewska także zwracała uwagę na fakt, że “do tej pory nie ma informacji na temat sekcji zwłok”.

Złożenie wniosku o ekshumację zwłok ofiar katastrofy pod Smoleńskiem rodziny i ich pełnomocnicy rozważali od kilkunastu dni. W niedzielę bliscy zmarłych spotkali się na Jasnej Górze, gdzie również poruszano tę kwestię.

– Okazało się, że o konieczności przeprowadzenia ekshumacji rodziny mówią jednym głosem – mówi TVN24 mecenas Małgorzata Wassermann, córka zmarłego w katastrofie Zbigniewa Wassermanna. Na razie jednak do wojskowych śledczych trafił tylko jeden wniosek o ekshumację.

tvn24

Za: niezalezna.pl -- [Org. tytuł: « WNIOSEK O EKSHUMACJĘ CIAŁA GOSIEWSKIEGO»]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=24303 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]