Skarbowe gestapo kontroluje drobnych handlarzy

Aktualizacja: 2010-07-13 9:39 am

Urząd skarbowy ostro wziął się za właścicieli stoisk handlowych oraz punktów gastronomicznych w nadmorskich miejscowościach wypoczynkowych. Jak podaje “Dziennik”, przedsiębiorcy obawiają się nagłych wizyt, które bardziej przypominają naloty na groźnych przestępców, niż kontrolę skarbową.

Zamiast zwykłych, ubranych po cywilnemu urzędników, z teczką pod pachą, na miejscu pojawiają się zamaskowani funkcjonariusze, z tzw. “grupy szybkiego reagowania”. Oddział został powołany do życia przed rokiem, teraz działa z jeszcze większym rozmachem. Widocznie kontrola kas fiskalnych wymaga nadzwyczajnych środków bezpieczeństwa. Za rok proponujemy wprowadzić  dla kontrolerów specjalne hełmy i kamizelki kuloodporne. W końcu wiadomo – sprzedawcy, czy restauratorzy z Ustronia, Jastarni, czy Helu, to potencjalni  groźni bandyci…

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=24299 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]