W. Brytania: Towarzystwo Medyczne chce wprowadzenia zakazu terapii homoseksualistów

Aktualizacja: 2010-07-12 9:45 pm

Brytyjskie Towarzystwo Medyczne wystąpiło z wnioskiem, by zakazać terapii osób ze skłonnościami homoseksualnymi chcącymi zmienić swoją „orientację seksualną”, uważając, że może ona być dla nich szkodliwa. Towarzystwo wezwało psychiatrów skupionych w Royal College of Psychiastrists, a także w innych organizacjach psychiatrycznych, by zakazały swoim członkom takich praktyk.

Wniosek w tej sprawie poparło dwie trzecie członków Brytyjskiego Towarzystwa Medycznego. Członkowie Towarzystwa zażądali także, by przeprowadzić śledztwo w sprawie leczenia niektórych osób o skłonnościach homoseksualnych przez jednostki medyczne opłacane z budżetu Narodowego Funduszu Zdrowia.

Doktor Tom Dolphin, który wystąpił z wnioskiem powiedział, że nie chodzi tutaj tylko o leczenie mające pozwolić danym osobom odzyskać swoją właściwą seksualność – co jest właściwe i godne pochwały – lecz chodzi o terapię ukierunkowaną na zmianę „orientacji seksualnej”. Jego zdaniem terapia polegająca na zmianie „orientacji seksualnej” nie jest dobra i może być krzywdząca, gdyż „orientacja seksualna” stanowi integralną cząstkę każdego człowieka i jeśli ktoś próbuje ją zmieniać popada w konflikt, depresję, a nawet może targnąć się na swoje życie.

Nie wszyscy lekarze podzielają takie stanowisko. Dr Gareth Payne z Cardiff stwierdził, że nie ma ostatecznych dowodów na to, by takie leczenie mogło być krzywdzące. Wezwał do przeprowadzenia większej liczby badań na ten temat, by przekonać się, jak można skutecznie pomóc ludziom walczącym ze swoją seksualnością.

Regina Griggs z organizacji skupiającej rodziców byłych pederastów i lesbijek stwierdziła: – Wszystkie wiodące organizacje medyczne i naukowe odkryły jedną rzecz: nigdy nie znaleziono genu, który wskazywałby, że homoseksualizm czy orientacja seksualna jest czymś wrodzonym. A to oznacza, że  zmiana orientacji seksualnej jest możliwa. Skrytykowała również inicjatywę Brytyjskiego Towarzystwa Medycznego, które che mieć kontrolę nad ludzkimi umysłami, odbierając samym zainteresowanym prawo do szukania pomocy. Jej zdaniem absolutnie niedopuszczalne jest, by organizacje medyczne blokowały pomoc osobom, które chcą pozbyć się skłonności homoseksualnych.

Podobna inicjatywa miała miejsce w Hiszpanii. Miesiąc temu rząd Katalonii ogłosił, że ukarze  grzywną Poliklinikę Tibidabo, jeśli potwierdzi się, że prowadziła ona terapie, mające na celu pozbycie się przez pederastów i lesbijki skłonności homoseksualnych.

Źródło: LifeSiteNrews.com, AS

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=24276 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]