Blokada na Boga?

Aktualizacja: 2010-07-12 1:20 pm

Aby chronić swoje dziecko przed przemocą czy seksem w sieci możesz założyć specjalną blokadę w jego komputerze. Okazuje się, że w USA w podobny sposób rodzice chronią już swoje dzieci przed … Bogiem.

Dziewczynka z  logo GodBlock na ramieniu
Dziewczynka z logo GodBlock
na ramieniu

GodBlock to program, który działa dokładnie tak, jak popularne programy do blokowania reklam. Tylko, że filtr ten blokuje … treści religijne. Jest skierowany do rodziców i szkół, którzy powinni chronić swoje dzieci przed materiałami zawierającymi przemoc, seks, albo inne treści będące szkodliwe dla psychiki, a których nie brak w “licznych świętych tekstach” – czytamy na stronie GodBlock.com. Filtr, jak zapewniają producenci, ma chronić przed indoktrynacją religijną, zanim dziecko nie osiągnie wieku, w którym samo będzie mogło podjąć decyzję o swoim wyznaniu.

Prawidłowo zainstalowany filtr przegląda strony, zanim te się załadują, przeszukując duże fragmenty tekstów pod względem nazw czy imion religijnych bohaterów oraz innych “znaków religijnej propagandy” – gwarantują producenci.

Twórcy blokady zauważają, że w ubiegłym wieku odnotowano w Stanach Zjednoczonych pewne odrodzenie religii fundamentalistycznych. Fundamentaliści wszelkich wyznań hamują postęp nauki, praw człowieka, praw obywatelskich i ochrony środowiska – ostrzegają. Jak zatrzymać tą tendencję i dołączyć do reszty świata zjednoczonej w zeświecczaniu społeczeństwa i rządu? – rozpaczliwie pytają na stronie GodBlock.com.

Większość ludzi głęboko religijnych, rodzi się i wzrasta w swoim wyznaniu, ale dzieci wychowywane w świeckich domach narażone są na treści religijne w internecie. To właśnie dlatego powstał GodBlock – zapewniają twórcy blokady.

eMBe/GodBlock.com

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=24217 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]